X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Utracone konto na Facebooku? Od czego masz znajomych!

Utracone konto na Facebooku? Od czego masz znajomych!

reklama


Trusted Contacts to najnowsza funkcja wprowadzona na Facebooku, a ściślej rzecz biorąc, udoskonalona wersja funkcji znanej od 2011 r. jako Trusted Friends. Nazwa z pewnością dobrze oddaje zamysł jej twórców – pomocni w odzyskiwaniu utraconego/przejętego konta na Facebooku mają być nasi zaufani znajomi. Sama funkcja to nic innego jak dosyć wygodna i nieskomplikowana procedura odzyskiwania hasła do konta na Facebooku.

Póki co funkcja jest dostępna wyłącznie dla tych, którzy korzystają z Facebooka w języku angielskim (wersja amerykańska), konieczna więc będzie zmiana języka w ustawieniach. Następnie należy udać się do ustawień konta (rozwijane menu w prawym górnym rogu ekranu z charakterystyczną ikoną zębatki), a następnie wybrać spośród znajdujących się po lewej stronie zakładek tę o nazwie „Security” (“Bezpieczeństwo” w polskiej wersji językowej). Wśród ustawień dotyczących bezpieczeństwa znajdą się również te dotyczące „Trusted Contacts” (wciąż nie znamy polskiej nazwy funkcji). Właśnie tam wskazujemy naszych „zaufanych znajomych”.

fot. Facebook

fot. Facebook

Użytkownik chcący skorzystać z Trusted Contacts zostanie poproszony o wskazanie 3-5 znajomych, którzy automatycznie po „mianowaniu” zostaną poinformowani o tym fakcie przez Facebooka. W przeciwieństwie do Trusted Friends, teraz można dokonać wyboru w dowolnym momencie, a nie tylko w przypadku, gdy zaistnieje problem z dostępem do konta. W razie utraty konta użytkownik będzie mógł skontaktować się z wybranymi znajomymi, a ci, po upewnieniu się, że jest on tym za kogo się podaje, udostępnią mu kody, dzięki którym odzyska swoje konto. W każdym przypadku użytkownik będzie potrzebował 3-ech kodów.

fot. Facebook

fot. Facebook

fot. The Next Web

fot. The Next Web

Kogo wybrać?

Jak słusznie rekomenduje Facebook, trzeba mieć na uwadze to, że wskazani znajomi powinni być dla nas „osiągalni” poza Facebookiem. Innymi słowy, w przypadku braku dostępu do konta konieczne będzie skontaktowanie się z nimi innymi kanałami (np. telefonicznie czy mailowo), dlatego w założeniu powinni być to teoretycznie nasi najbliżsi znajomi, z którymi utrzymujemy kontakt również poza serwisem. Oczywiście podstawą jest nasze zaufanie do nich. Warto również wykorzystać do maksimum przyznany nam limit liczby mianowanych znajomych, na wypadek gdyby niektórzy byli w danym momencie nieosiągalni, co uniemożliwiłoby zdobycie wymaganej liczby kodów.

fot. Facebook

fot. Facebook

Trzeba przyznać, że moment uruchomienia funkcji jest właściwy – w ostatnim czasie głośno było o cyberatakach wymierzonych w Facebooka i Twittera. Miejmy wszakże nadzieję, że użytkownicy Facebooka będą mieli jak najmniej okazji do korzystania z tej, użytecznej przyznać trzeba, funkcji.

  • JoKeR

    Jeszcze tej funkcji nie mam u siebie

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail