X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

20 wskazówek dla małych i średnich firm od LinkedIn

20 wskazówek dla małych i średnich firm od LinkedIn

reklama


LinkedIn przekonuje, że w przypadku małych i średnich przedsiębiorców linia między osobistym wizerunkiem a wizerunkiem marki jest bardzo płynna. Dlatego równie ważne, jak prowadzenie profesjonalnej strony firmowej, jest prowadzenie profilu prywatnego. Serwis opublikował na oficjalnym blogu 20 wskazówek, które powinny być przydatne dla wszystkich tych, którzy chcą zbudować własną markę na LinkedIn. Dotyczą one zarówno prowadzenia własnego profilu prywatnego, jak i strony firmowej. Wskazówki pochodzą od samych przedsiębiorców i zostały zebrane podczas konferencji LinkedIn Live, która odbyła się w amerykańskim Blacksburgu. Poniżej kilka z nich:

Połącz profil w LinkedIn z innymi kanałami firmowymi

W dzisiejszych czasach większość firm nie poprzestaje na jednym kanale promocji w sieci. Strona www, blog firmowy, fan page na Facebooku, profil na Twitterze – wszystkie połączone razem tworzą ekosystem. Żaden nie powinien funkcjonować w oderwaniu od drugiego, toteż bardzo ważnym jest, by uświadamiać fanów naszej marki, że jest obecna w innych serwisach. Wtyczki społecznościowe na stronie www, cross-linkowanie czy umieszczanie linków do innych profili w sekcji „Informacje” na stronie to z pewnością dobry pomysł.

Angażuj swój zespół na LinkedIn

Współpracownicy również mogą przyczynić się do powodzenia firmy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwszym krokiem jest dodanie firmy do pola pracodawcy w swoim profilu. Innym sposobem może być udostępnianie contentu pochodzącego ze strony firmowej na własnym profilu prywatnym. W ten sposób firma może dotrzeć do nowych klientów, a także zainteresować osoby poszukujące pracy.

Angażuj się w Grupach

Grupy na LinkedIn są po to, by łączyć ze sobą ludzi o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu mogą wymieniać się opiniami, doświadczeniami, a nawet pomagać w karierze. Warto odnaleźć te grupy, które powiązane są z naszą marką i obszarem jej działania, a następnie przyłączyć się do nich i angażować w dyskusje. Stwórz wizerunek kogoś (osoby lub marki), kto jest aktywnym członkiem społeczności i stara się dodać coś wartościowego od siebie.

Dobry content to podstawa

Podobnie jak w przypadku innych portali społecznościowych, również na LinkedIn sukces marki zależy w dużej mierze od treści, które udostępnia swoim klientom. Content is the king – jak głosi jedna ze złotych reguł rządzących światem marketingu. Jak pokazują dane LinkedIn, posty zawierające linki mogą generować 2-krotnie wyższe zaangażowanie niż pozostałe. Z kolei jeśli zależy nam w szczególności na komentarzach, warto zamieszczać zdjęcia – dzięki nim zyskujemy aż o 98% więcej komentarzy. Największą liczbę udostępnień generują natomiast linki do filmików na YouTube, które można odtwarzać bezpośrednio w serwisie – aż o 75% wyższy współczynnik share’ów.

Pozostałe wskazówki można znaleźć na Slideshare.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail