X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook jeszcze bardziej obrazkowy: większe zdjęcia w linkach i reklamach

Facebook jeszcze bardziej obrazkowy: większe zdjęcia w linkach i reklamach

reklama


Dynamiczny rozwój takich serwisów jak Instagram czy Pinterest najlepiej świadczy o tym, że świat internetu zmierza w kierunku komunikacji obrazkowej. Nie uszło to również uwadze Facebooka, o czym najlepiej świadczy nowy News Feed (dodajmy, że wciąż dostępny tylko dla niektórych użytkowników). Poza tym, powszechnie wiadomo, że to właśnie zdjęcia najlepiej angażują facebookowiczów.

Większe zdjęcia, więcej kliknięć

Okazuje się, że obrazki na Facebooku będą jeszcze większe. Facebook właśnie zapowiedział, że powiększy zdjęcia wyświetlane przy linkach (dotychczas były to wyłącznie miniatury) i w reklamach. Jaki cel przyświeca zmianom? Przede wszystkim chodzi o zwiększenie współczynnika klikalności (CTR), czyli, generalnie rzecz biorąc, zaangażowania generowanego przez linki i reklamy. Z całą pewnością nowinka ucieszy właścicieli serwisów i portali informacyjnych, które dzięki temu mogą odnotować wzrost w statystykach odsłon newsów i artykułów.

Jeśli chodzi o zmiany w reklamach, są one związane z ujednolicaniem oferty reklamowej serwisu. Produktów reklamowych ma być mniej, ale dzięki temu oferta zyska na przejrzystości. Tym samym znikną takie formaty jak Page Post Like Sponsored Story, Page Cost Comment Sponsored Story czy Page Post Ad. W ich miejsce pojawi się reklama z uwypuklonym kontekstem społecznościowym.

fot. Facebook

fot. Facebook

Dzięki lepszemu wyeksponowaniu treści komercyjnych, znacząco powinna wzrosnąć ich klikalność. W przypadku niektórych reklam zdjęcia będą nawet 3,5 raza większe. Reklamodawców z pewnością ucieszy również wieść, że cena reklam nie ulegnie z tego powodu zmianie.

fot. Facebook

fot. Facebook

Minimalna wielkość zdjęcia, które chcemy zamieścić przy linku to 560×292 pikseli, ale Facebook sugeruje, by wynosiła 1200×627 pikseli.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail