X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mniej Polaków gra w gry online

Mniej Polaków gra w gry online

reklama


Witryny oferujące gry flash, gry online oraz portale związane z grami zebrały, według danych z badania Megapanel PBI/Gemius blisko 55 proc. polskich internautów (dane z czerwca 2013 roku). To o jedną dziesiątą mniej, niż rok wcześniej.

– Nie należy jednak uważać, że Polacy mniej grają online. Być może mniej zajmują ich proste, flashowe gry w serwisach niezależnych. Bardzo wiele gier, jak na przykład popularny u nas World of Tanks ma zewnętrze aplikacje. Poza tym, wiele czasu na gry internauci poświęcają grając wewnątrz serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy NK.pl – mówi Tomasz Lechowicz, ekspert Gemiusa od technologii internetowych.

Jak wynika z danych, najwięcej użytkowników stron z grami online jest w wieku 25-34 lata (28 proc.), z wykształceniem średnim (33 proc.). Na drugim miejscu są ludzie młodzi – między 15 a 24 rokiem życia. W tej grupie wiekowej znajduje się 22 proc. widowni. Oglądalność stron internetowych z grami wśród kobiet i mężczyzn jest na identycznym poziomie (50 proc. kobiety, 50 proc. mężczyźni). Najczęściej na takie strony wchodzą osoby z grupy wiekowej 7-14 lat (66 proc.)

Najpopularniejszym portalem poświęconym grom w czerwcu 2013 roku był gry.pl. Jest to strona zbierająca w jednym miejscu wiele gier internetowych. Od prostych, aż po społecznościowe. Gry.pl zanotowały w czerwcu 2013 roku ponad 2,7 miliona użytkowników. Na drugim miejscu jest goodgamestudios.com, z prawie dwumilionową liczbą użytkowników. Firma ta, założona w 2009 roku w Niemczech ma w swojej ofercie kilka gier społecznościowych. Na trzecim miejscu rankingu znajduje się witryna gry-online.pl (ponad 1,7 miliona użytkowników w czerwcu 2013 roku).

Czytaj więcej
Mixed race businesswoman pulling rope from computer monitor - woman games

Poznaj profil polskiego gracza w sieci

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają użytkownicy sieci – Megapanel PBI/Gemius. Badanie jest realizowane metodą panelową na reprezentatywnej próbie internautów, obejmuje kilka tysięcy polskich stron www. Stanowi standard pomiaru aktywności w przestrzeni wirtualnej. Na jego podstawie reklamodawcy planują kampanie internetowe.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail