X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest informuje o wycieku w Adobe i zaleca zmianę hasła do kont

Pinterest informuje o wycieku w Adobe i zaleca zmianę hasła do kontfot. mkhmarketing/cc/flickr.com

reklama


Mimo, że firma wszczęła już postępowania zapewniające swoim klientom bezpieczeństwo , m.in. resetowanie haseł użytkowników, wciąż zagrożone są inne nasze konta, do których dostęp można uzyskać za pomocą tego samego hasła, którego używaliśmy do konta Adobe.

Pinterest poinformował swoich użytkowników o zaistniałym problemie. Chociaż portal zapewnia, że sam nie posiada problemów z ochroną danych osobowych, zarejestrowanych na stronie osób, zwraca jednak uwagę na problem używania jednego hasła na wielu kontach. W związku z tym wysłał do swoich użytkowników informację o problemie w firmie Adobe i zaleca zmianę hasła, jeżeli było ono identyczne w przypadku profilu Adobe i serwisu społecznościowego.

Warto pamiętać, że problem ten może dotyczyć też innych portali, na których używamy tego samego hasła. Co zrobić by nasze hasło było naprawdę bezpieczne? Rekomenduje się by składało się ono z, co najmniej 8 znaków, kombinacji małych i dużych liter oraz cyfr. Specjaliści przypominają, że warto zmieniać je średnio co 3 miesiące. Pamiętajmy również o tym, żeby zwracać uwagę na to, w jakim miejscu się logujemy oraz aby jedno hasło nie służyło nam do wszystkich kont, wliczając w to konta bankowe.

Więcej informacji na temat problemu Adobe, można znaleźć na utworzonej w tym celu stronie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail