X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znika facebookowy kciuk w górę!

Znika facebookowy kciuk w górę!

reklama


Jak poinformowano na oficjalnym blogu Facebooka, popularny przycisk kciuka w górę obecny na stronach internetowych i na samym portalu Facebook przejdzie w najbliższym czasie rewolucję. Według danych zgromadzonych przez portal Marka Zuckerberga obecnie przycisk ten wyświetlany jest ponad 22 miliardy razy dziennie na 7,5 milionach stron internetowych. Zmieni się także „Share”, który otrzyma nowy design, utrzymany w tym samym stylu, jak przycisk „Like”.

„f Lubię to” i „f Udostępnij”

Nowe przyciski w miejscu kciuka będą zawierać logo Facebooka, czyli popularne białe „f” na niebieskim tle. Prezentowana poniżej wersja to oczywiście angielski odpowiednik, jednak poza tłumaczeniem przycisk będzie wyglądał dokładnie tak:

fot. developers.facebook.com

fot. developers.facebook.com

Największy portal społecznościowy zdecydował się na tego typu zmiany, tłumacząc się potrzebą przystosowania designu Facebooka do ekranów z wysokimi rozdzielczościami, na których kciuk wypadał po prostu źle. Czy jednak wszystkim fanom spodoba się nowy wygląd przycisków, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić i jednoznacznie kojarzyć je z portalem Marka Zuckerberga.

Facebook zapowiedział, że już część użytkowników korzysta z nowych przycisków. Spotkały się one z pozytywnym odbiorem, a sami twórcy serwisu informowali o planowanych zmianach na oficjalnym blogu. Zmiany mają również przynieść udogodnienia przede wszystkim w korzystaniu z przycisków na zewnętrznych stronach internetowych. Według twórców teraz wszystko powinno odbywać się bardziej intuicyjnie. W związku z tym zmiany zostaną sukcesywnie wprowadzane w najbliższych tygodniach.

Poniżej opublikowana przez Facebook przykładowa strona internetowa z użyciem nowych przycisków. Jak łatwo zauważyć, tworząc nowy projekt przycisków “Lubię to” i “Udostępnij”, Facebook mógł się wzorować na przyciskach innych portali społecznościowych, gdzie można zaobserwować identyczny układ: logo + napis.

developers.facebook.com

developers.facebook.com

 • Adam Kania

  “Według danych zgromadzonych przez portal Marka Zuckerberga obecnie przycisk ten wyświetlany jest ponad 22 biliony dziennie(!) na 7,5 milionach stronach.”

  22 biliony? Ten błąd chyba nigdy nie zniknie. Proponuję przed wzięciem się za tłumaczenia, wrócić do książek do angielskiego. Rozdział “Liczebniki”.

 • Daniel Jeleń Morzejko

  “Według danych zgromadzonych przez portal Marka Zuckerberga obecnie przycisk ten wyświetlany jest ponad 22 biliony dziennie(!) ” po pierwsze zabrakło słowa “RAZY” dziennie, a po drugie, nie ma takiego liczebnika “BILION” w polskiej mowie i piśmie.

 • Grzegorz Miłkowski

  Błąd liczebnikowy dziennikarza, nie wyłapany przez naczelnego, który był dziś cały dzień poza biurem. ;)

  Już poprawione, dzięki za czujność! :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail