X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Graph Search wkrótce zagości na mobilnym Facebooku?

Graph Search wkrótce zagości na mobilnym Facebooku?

reklama


Minął już ponad rok od zapowiedzi wprowadzenia na Facebooku zupełnie nowej wyszukiwarki. Socjogram miał sprawić, że wyszukiwanie informacji w serwisie będzie jeszcze bardziej kontekstowe, a nade wszystko – społecznościowe. Wykorzystując nieprzebraną ilość danych znajdujących się w bazie danych Facebooka, a do tego powiązania między poszczególnymi informacjami, użytkownicy mieli otrzymać zupełnie nowy typ wyszukiwarki.

fot. Facebook

fot. Facebook

Póki co skończyło się jednak na zachęcających zapowiedziach. Graph Search wprowadzono, a jakże!, ale wyłącznie w wersji językowej US English. Reszta użytkowników wciąż musi obchodzić się smakiem. Z drugiej strony, ciężko przesądzić czy mają czego żałować – część tych, którzy mają okazję korzystać z Socjogramu wyraża wątpliwości co do faktycznej funkcjonalności tej usługi.

Władze serwisu najwyraźniej jednak w dalszym ciągu wiążą z tym projektem spore nadzieje. Dowodem tego może być fakt, że Graph Search, jak donosi serwis The Verge, jest już testowany na mobilnej wersji Facebooka. Jedną z osób, które miały okazję zapoznać się z mobilnym Socjogramem był dziennikarz serwisu Mashable Seth Fiegerman.

Nie jest to całkowite zaskoczenie. Przy okazji publikacji ostatniego sprawozdania finansowego Facebooka rąbka tajemnicy uchylił Mark Zuckerberg, który zdradził, iż prace nad mobilną wersją Graph Search są w toku. Najwidoczniej Facebook chce jak najszybciej zapewnić możliwość korzystania z Graph Search użytkownikom mobilnych urządzeń i potwierdzić w ten sposób, że sektor mobilny staje się dla spółki priorytetem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail