X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Graph Search wkrótce zagości na mobilnym Facebooku?

Graph Search wkrótce zagości na mobilnym Facebooku?

Minął już ponad rok od zapowiedzi wprowadzenia na Facebooku zupełnie nowej wyszukiwarki. Socjogram miał sprawić, że wyszukiwanie informacji w serwisie będzie jeszcze bardziej kontekstowe, a nade wszystko – społecznościowe. Wykorzystując nieprzebraną ilość danych znajdujących się w bazie danych Facebooka, a do tego powiązania między poszczególnymi informacjami, użytkownicy mieli otrzymać zupełnie nowy typ wyszukiwarki.

fot. Facebook

fot. Facebook

Póki co skończyło się jednak na zachęcających zapowiedziach. Graph Search wprowadzono, a jakże!, ale wyłącznie w wersji językowej US English. Reszta użytkowników wciąż musi obchodzić się smakiem. Z drugiej strony, ciężko przesądzić czy mają czego żałować – część tych, którzy mają okazję korzystać z Socjogramu wyraża wątpliwości co do faktycznej funkcjonalności tej usługi.

Władze serwisu najwyraźniej jednak w dalszym ciągu wiążą z tym projektem spore nadzieje. Dowodem tego może być fakt, że Graph Search, jak donosi serwis The Verge, jest już testowany na mobilnej wersji Facebooka. Jedną z osób, które miały okazję zapoznać się z mobilnym Socjogramem był dziennikarz serwisu Mashable Seth Fiegerman.

Nie jest to całkowite zaskoczenie. Przy okazji publikacji ostatniego sprawozdania finansowego Facebooka rąbka tajemnicy uchylił Mark Zuckerberg, który zdradził, iż prace nad mobilną wersją Graph Search są w toku. Najwidoczniej Facebook chce jak najszybciej zapewnić możliwość korzystania z Graph Search użytkownikom mobilnych urządzeń i potwierdzić w ten sposób, że sektor mobilny staje się dla spółki priorytetem.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail