X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

GoldenLine wprowadza logowanie za pomocą… konta LinkedIn

GoldenLine wprowadza logowanie za pomocą… konta LinkedIn

GoldenLine w dalszym ciągu nie ma sobie równych na polskim rynku społecznościówek przeznaczonych dla profesjonalistów. Wedle danych przedstawianych w badaniach Megapanel PBI/Gemius, z serwisu każdego miesiąca korzysta ok. 2 milionów użytkowników, a sam GoldenLine chwali się liczbą 1,5 mln zarejestrowanych użytkowników. LinkedIn ma obecnie dwukrotnie mniejszy zasięg – korzysta z niego około miliona polskich internautów (dane Socialbakers). To i tak sporo, zważywszy, że jeszcze kilka miesięcy temu ich liczba oscylowała wokół 400-500 tysięcy.

Uproszczenie dla użytkowników

W świetle tego, iż mamy do czynienia z największymi konkurentami na rynku serwisów dla profesjonalistów, nieco zaskakującym posunięciem może być wprowadzenie na GoldenLine możliwości rejestracji i logowania za pośrednictwem konta na LinkedIn. Kulisy tej decyzji wyjaśnił prezes spółki Goldenline, Mariusz Gralewski.

Umożliwienie logowania za pomocą LinkedIn czy innych serwisów społecznościowych to przede wszystkim uproszczenie życia użytkownikowi – przekonuje Gralewski. – Niezależnie w jakim serwisie zaktualizuje informacje o sobie, będzie miał on pewność, że pracodawca oglądający jego profil na GoldenLine widzi jego aktualne dane.

fot. GoldenLine

fot. GoldenLine

Wygoda dla pracodawców i rekruterów

Użytkownicy poszukujący pracy to zresztą potencjalnie nie jedyni beneficjenci nowej funkcjonalności.

Dla pracodawców i rekruterów to również wygoda – w jednym miejscu będą mieli wszystkie dane o kandydacie. Dzięki temu nie będzie konieczności przeszukiwania wielu baz danych – mówi Mariusz Gralewski. – Taka możliwość uzyskania pełnych informacji o kandydatach powinna znacznie usprawnić procesy rekrutacyjne i sprawić, że GoldenLine stanie się największym łącznikiem między pracodawcami a pracownikami – dodaje.

Jak dotąd internauci zainteresowani korzystaniem z GoldenLine mogli założyć swoje konto bezpośrednio w serwisie lub wykorzystać istniejące konto na Facebooku. Rejestrację i logowanie za pomocą Facebooka wprowadzono w 2012 roku.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail