X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaliśmy najlepsze blogi 2013 roku

Poznaliśmy najlepsze blogi 2013 roku

reklama


W tegorocznej, 9. edycji konkursu Blog Roku o nagrody rywalizowało 2790 zgłoszonych blogów.

Poza Nagrodą Główną, czyli tytułem Bloga Roku 2013, wręczono szereg innych: 2 Wyróżnienia Główne, 10 Najlepszych Blogów 2013 r. w 10 kategoriach tematycznych oraz wspomnianą nagrodę Bloga Blogerów. Kategorie tematyczne, w których nagrodzono blogi to: “Kulinarne”, “Blogi nastolatków”, “Pasje i zainteresowania”, “Podróże”, “Kultura i popkultura”, “Twórczość artystyczna”, “Ja i moje życie”, “Moda i uroda”, “Profesjonalne i firmowe” oraz “Polityka, publicystyka i społeczeństwo”.

Po zgłoszeniu bloga (koniecznie polskojęzycznego), co inicjowało całą procedurę, następowało głosowanie za pośrednictwem SMS celem nominowania w każdej kategorii 10 blogów. Później przyszedł etap oceny nominowanych blogów przez jurorów, którzy wybierali 3 blogi, które miały walczyć o Nagrodę Główną i Wyróżnienia Główne, a jednocześnie z wytypowanej trójki wskazywali jeden blog, który stawał się zwycięzcą w danej kategorii tematycznej. Na tym etapie dokonywano ponadto wyboru Bloga Blogerów. 10 z 20 blogów, które walczyły o ten tytuł zostało wytypowanych na podstawie badań Brand24. Drugą połowę wybrano w oparciu o analizy serwisu Hash|fm.

Celebryckie jury

Wśród jurorów, oceniających blogi w poszczególnych kategoriach, znaleźli się m.in. Krzysztof Hołowczyc (“Pasje i zainteresowania”), Małgorzata Rozenek (“Ja i moje życie”), Jarosław Kuźniar (“Polityka, publicystyka i społeczeństwo”) czy Novika (“Kultura i popkultura”). Z kolei nagrodę Bloga Blogerów przyznało jury w składzie: Maciej Mazurek, Paulina Wnuk oraz Kasia i Marcin Paczek, czyli laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu.

Nagroda Bloga Roku tym razem przypadła w udziale Konradowi Kruczkowskiemu, autorowi bloga Halo Ziemia. Jurorzy docenili język wpisów, celne spostrzeżenia oraz wyjątkową wrażliwość autora. Kruczkowskiemu przypadł również tytuł Bloga Blogerów, a także wygrana w kategorii „Polityka, publicystyka, społeczeństwo”. Zwycięzca otrzymał skuter Romet Retro, 2 vouchery na wycieczki, voucher na biżuterię oraz voucher na meble. Inni laureaci również otrzymali vouchery na atrakcyjne wycieczki, na biżuterię, meble, a także nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów konkursu.

Warto wspomnieć, że wśród wyróżnionych pojawiła się blogerka związana z szeroko pojętą branżą technologiczną. Specjalne wyróżnienie Onetu otrzymała Monika Mikowska, znana z pasji do rozwiązań mobilnych autorka bloga jestem.mobi.

Były niespodzianki

Konkurs Blog Roku 2013 obfitował w niespodzianki, bo z jednej strony pojawiły się blogi ze sporym zasięgiem (mimo dość niszowej tematyki), a z drugiej strony blogi poruszające bardzo życiowe tematy, lecz z zasięgiem odbiegającym znacznie od liderów blogosfery – przekonuje Mikołaj Winkiel, Chief Evangelist w Brand24. – Wszystkie wyróżnione blogi warte są uwagi, między innymi dlatego że oferują nową jakość prezentowanego contentu. Tworzonego z pasją, tworzonego z potrzeby podzielenia się doświadczeniami, ale również chęcią opowiedzenia ciekawej historii w wyjątkowy sposób.

Brand24 badał ilość wzmianek pojawiających się w sieci o zgłoszonych blogach. Blogi w kategorii “Blog blogerów” charakteryzowały się bardzo dużą popularnością w mediach społecznościowych, oznacza to że były komentowane i polecane przez internautów (badaliśmy tylko wzmianki publiczne, nie biorąc pod uwagę wzmianek od samych autorów). Konkurs z roku na rok jest na co raz wyższym poziomie, tak w kwestii samych blogów, jak i jego organizacji – podsumowuje Winkiel.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

Nagroda Główna – Blog Roku 2013
Halo Ziemia

Wyróżnienia Główne
Jak oszczędzać pieniądze?

Kołem Się Toczy

Zwycięskie blogi w poszczególnych kategoriach tematycznych:

Kulinarne
Jadłonomia

Blogi nastolatków
Jessica Chińcza

Pasje i zainteresowania
Manufaktura Radości

Podróże
z2strony.pl

Kultura i popkultura
AreYouWatchingClosely?

Twórczość artystyczna
lifenotes

Ja i moje życie
Epizody z bezrobocia

Moda i uroda
Poziom

Profesjonalne i firmowe
Jak oszczędzać pieniądze?

Polityka, publicystyka, społeczeństwo
Halo Ziemia

Blog Blogerów
Halo Ziemia

Wyróżnienia specjalne Onetu:
Mr. Vintage

jestem.mobi

Polimaty

Pozakonkursowe nagrody specjalne od sponsorów:
Halo Ziemia (“Polityka, publicystyka i społeczeństwo” – Zielona Sowa)

Jadłonomia (“Kulinarne” – Zielona Sowa)

My Pink Plum! (“Twórczość artystyczna” – SFmeble.pl)

Epizody z bezrobocia (“Ja i moje życie” – za10groszy.pl)

Gdziewyjechac.pl – Wędrowne Motyle (“Podróże” – Sferis)

Podszewka by Agnesa Adamczak (“Moda i uroda” – Apart)

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail