X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaliśmy najlepsze blogi 2013 roku

Poznaliśmy najlepsze blogi 2013 roku

reklama


W tegorocznej, 9. edycji konkursu Blog Roku o nagrody rywalizowało 2790 zgłoszonych blogów.

Poza Nagrodą Główną, czyli tytułem Bloga Roku 2013, wręczono szereg innych: 2 Wyróżnienia Główne, 10 Najlepszych Blogów 2013 r. w 10 kategoriach tematycznych oraz wspomnianą nagrodę Bloga Blogerów. Kategorie tematyczne, w których nagrodzono blogi to: “Kulinarne”, “Blogi nastolatków”, “Pasje i zainteresowania”, “Podróże”, “Kultura i popkultura”, “Twórczość artystyczna”, “Ja i moje życie”, “Moda i uroda”, “Profesjonalne i firmowe” oraz “Polityka, publicystyka i społeczeństwo”.

Po zgłoszeniu bloga (koniecznie polskojęzycznego), co inicjowało całą procedurę, następowało głosowanie za pośrednictwem SMS celem nominowania w każdej kategorii 10 blogów. Później przyszedł etap oceny nominowanych blogów przez jurorów, którzy wybierali 3 blogi, które miały walczyć o Nagrodę Główną i Wyróżnienia Główne, a jednocześnie z wytypowanej trójki wskazywali jeden blog, który stawał się zwycięzcą w danej kategorii tematycznej. Na tym etapie dokonywano ponadto wyboru Bloga Blogerów. 10 z 20 blogów, które walczyły o ten tytuł zostało wytypowanych na podstawie badań Brand24. Drugą połowę wybrano w oparciu o analizy serwisu Hash|fm.

Celebryckie jury

Wśród jurorów, oceniających blogi w poszczególnych kategoriach, znaleźli się m.in. Krzysztof Hołowczyc (“Pasje i zainteresowania”), Małgorzata Rozenek (“Ja i moje życie”), Jarosław Kuźniar (“Polityka, publicystyka i społeczeństwo”) czy Novika (“Kultura i popkultura”). Z kolei nagrodę Bloga Blogerów przyznało jury w składzie: Maciej Mazurek, Paulina Wnuk oraz Kasia i Marcin Paczek, czyli laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu.

Nagroda Bloga Roku tym razem przypadła w udziale Konradowi Kruczkowskiemu, autorowi bloga Halo Ziemia. Jurorzy docenili język wpisów, celne spostrzeżenia oraz wyjątkową wrażliwość autora. Kruczkowskiemu przypadł również tytuł Bloga Blogerów, a także wygrana w kategorii „Polityka, publicystyka, społeczeństwo”. Zwycięzca otrzymał skuter Romet Retro, 2 vouchery na wycieczki, voucher na biżuterię oraz voucher na meble. Inni laureaci również otrzymali vouchery na atrakcyjne wycieczki, na biżuterię, meble, a także nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów konkursu.

Warto wspomnieć, że wśród wyróżnionych pojawiła się blogerka związana z szeroko pojętą branżą technologiczną. Specjalne wyróżnienie Onetu otrzymała Monika Mikowska, znana z pasji do rozwiązań mobilnych autorka bloga jestem.mobi.

Były niespodzianki

Konkurs Blog Roku 2013 obfitował w niespodzianki, bo z jednej strony pojawiły się blogi ze sporym zasięgiem (mimo dość niszowej tematyki), a z drugiej strony blogi poruszające bardzo życiowe tematy, lecz z zasięgiem odbiegającym znacznie od liderów blogosfery – przekonuje Mikołaj Winkiel, Chief Evangelist w Brand24. – Wszystkie wyróżnione blogi warte są uwagi, między innymi dlatego że oferują nową jakość prezentowanego contentu. Tworzonego z pasją, tworzonego z potrzeby podzielenia się doświadczeniami, ale również chęcią opowiedzenia ciekawej historii w wyjątkowy sposób.

Brand24 badał ilość wzmianek pojawiających się w sieci o zgłoszonych blogach. Blogi w kategorii “Blog blogerów” charakteryzowały się bardzo dużą popularnością w mediach społecznościowych, oznacza to że były komentowane i polecane przez internautów (badaliśmy tylko wzmianki publiczne, nie biorąc pod uwagę wzmianek od samych autorów). Konkurs z roku na rok jest na co raz wyższym poziomie, tak w kwestii samych blogów, jak i jego organizacji – podsumowuje Winkiel.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

Nagroda Główna – Blog Roku 2013
Halo Ziemia

Wyróżnienia Główne
Jak oszczędzać pieniądze?

Kołem Się Toczy

Zwycięskie blogi w poszczególnych kategoriach tematycznych:

Kulinarne
Jadłonomia

Blogi nastolatków
Jessica Chińcza

Pasje i zainteresowania
Manufaktura Radości

Podróże
z2strony.pl

Kultura i popkultura
AreYouWatchingClosely?

Twórczość artystyczna
lifenotes

Ja i moje życie
Epizody z bezrobocia

Moda i uroda
Poziom

Profesjonalne i firmowe
Jak oszczędzać pieniądze?

Polityka, publicystyka, społeczeństwo
Halo Ziemia

Blog Blogerów
Halo Ziemia

Wyróżnienia specjalne Onetu:
Mr. Vintage

jestem.mobi

Polimaty

Pozakonkursowe nagrody specjalne od sponsorów:
Halo Ziemia (“Polityka, publicystyka i społeczeństwo” – Zielona Sowa)

Jadłonomia (“Kulinarne” – Zielona Sowa)

My Pink Plum! (“Twórczość artystyczna” – SFmeble.pl)

Epizody z bezrobocia (“Ja i moje życie” – za10groszy.pl)

Gdziewyjechac.pl – Wędrowne Motyle (“Podróże” – Sferis)

Podszewka by Agnesa Adamczak (“Moda i uroda” – Apart)

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail