X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?fot. chankai/CC/Flickr.com

reklama


W marcu na Instagramie przede wszystkim zaobserwowano ogromny wzrost. Pod koniec tego miesiąca jego twórcy poinformowali, że liczba użytkowników sięgnęła już 200 milionów osób. 50 milionów przybyło w zaledwie 6 miesięcy.

Użytkownicy coraz chętniej obserwują profile swoich ulubionych firm. Wskazuje na to lista 5 najlepszych stron według ilości followersów.

źródło: Socialbakers.com

źródło: Socialbakers.com

Tutaj największy przypływ obserwujących odnotował Forever21, który w lutym posiadał ich 220 000. W marcu, liczba ta wzrosła do 360 000. Jednak wszystkie marki doświadczyły wzrostu większego niż w poprzednim miesiącu. Przykładowo, w styczniu, tylko liczba użytkowników obserwujących profil Vitoria’s Secret powiększyła się o 300 000. Co wskazuje na to, że ogólna średnia wzrostu wzrosła wśród popularnych marek.

Oczywiście w drodze do sukcesu ważna jest nie tylko liczba fanów, ale i zaangażowanie. Użytkownicy obserwują poszczególne strony z różnych powodów, np. są nowi na portalu i chcą połączyć się ze znanymi markami lub ulubionymi produktami.

Te liczby nie pokazują nam  jak ważna jest silna obecność na Instagramie w kontekście ROI, ale poziom zaangażowania i interakcje.

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

Powyższe marki skupiają się przede wszystkim na produkowaniu contentu, który z różnych powodów, prowadzi do wzrostu interakcji, która z kolei gra ogromną rolę w mediach społecznościowych. Socialbakers wskazał również przykłady postów, które szybko wywołały takie zaangażowanie followersów.

Cały raport dostępny pod tym adresem.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail