X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?fot. chankai/CC/Flickr.com

reklama


W marcu na Instagramie przede wszystkim zaobserwowano ogromny wzrost. Pod koniec tego miesiąca jego twórcy poinformowali, że liczba użytkowników sięgnęła już 200 milionów osób. 50 milionów przybyło w zaledwie 6 miesięcy.

Użytkownicy coraz chętniej obserwują profile swoich ulubionych firm. Wskazuje na to lista 5 najlepszych stron według ilości followersów.

źródło: Socialbakers.com

źródło: Socialbakers.com

Tutaj największy przypływ obserwujących odnotował Forever21, który w lutym posiadał ich 220 000. W marcu, liczba ta wzrosła do 360 000. Jednak wszystkie marki doświadczyły wzrostu większego niż w poprzednim miesiącu. Przykładowo, w styczniu, tylko liczba użytkowników obserwujących profil Vitoria’s Secret powiększyła się o 300 000. Co wskazuje na to, że ogólna średnia wzrostu wzrosła wśród popularnych marek.

Oczywiście w drodze do sukcesu ważna jest nie tylko liczba fanów, ale i zaangażowanie. Użytkownicy obserwują poszczególne strony z różnych powodów, np. są nowi na portalu i chcą połączyć się ze znanymi markami lub ulubionymi produktami.

Te liczby nie pokazują nam  jak ważna jest silna obecność na Instagramie w kontekście ROI, ale poziom zaangażowania i interakcje.

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

Powyższe marki skupiają się przede wszystkim na produkowaniu contentu, który z różnych powodów, prowadzi do wzrostu interakcji, która z kolei gra ogromną rolę w mediach społecznościowych. Socialbakers wskazał również przykłady postów, które szybko wywołały takie zaangażowanie followersów.

Cały raport dostępny pod tym adresem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail