X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?

Marzec na Instagramie – które marki odnotowały największy wzrost?fot. chankai/CC/Flickr.com

W marcu na Instagramie przede wszystkim zaobserwowano ogromny wzrost. Pod koniec tego miesiąca jego twórcy poinformowali, że liczba użytkowników sięgnęła już 200 milionów osób. 50 milionów przybyło w zaledwie 6 miesięcy.

Użytkownicy coraz chętniej obserwują profile swoich ulubionych firm. Wskazuje na to lista 5 najlepszych stron według ilości followersów.

źródło: Socialbakers.com

źródło: Socialbakers.com

Tutaj największy przypływ obserwujących odnotował Forever21, który w lutym posiadał ich 220 000. W marcu, liczba ta wzrosła do 360 000. Jednak wszystkie marki doświadczyły wzrostu większego niż w poprzednim miesiącu. Przykładowo, w styczniu, tylko liczba użytkowników obserwujących profil Vitoria’s Secret powiększyła się o 300 000. Co wskazuje na to, że ogólna średnia wzrostu wzrosła wśród popularnych marek.

Oczywiście w drodze do sukcesu ważna jest nie tylko liczba fanów, ale i zaangażowanie. Użytkownicy obserwują poszczególne strony z różnych powodów, np. są nowi na portalu i chcą połączyć się ze znanymi markami lub ulubionymi produktami.

Te liczby nie pokazują nam  jak ważna jest silna obecność na Instagramie w kontekście ROI, ale poziom zaangażowania i interakcje.

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

źródło:Socialbakers.com

Powyższe marki skupiają się przede wszystkim na produkowaniu contentu, który z różnych powodów, prowadzi do wzrostu interakcji, która z kolei gra ogromną rolę w mediach społecznościowych. Socialbakers wskazał również przykłady postów, które szybko wywołały takie zaangażowanie followersów.

Cały raport dostępny pod tym adresem.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail