X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Prawie połowa użytkowników Twittera to Silent Birds – osoby te nigdy nie tweetują

Prawie połowa użytkowników Twittera to Silent Birds – osoby te nigdy nie tweetują

reklama


Twopcharts to strona internetowa, która śledzi użytkowników Twittera według języka i miasta. Jak donosi Wall Street Journal, Twopcharts nie jest w stanie śledzić momentu w którym użytkownicy logują się na konto, może jedynie powiedzieć kiedy konto tweetuje i retweetuje posty. Jakiś czas temu, strona opublikowała raport według którego 40% z 20 milionów nowych kont na Twitterze wysyła w ciągu pierwszego miesiąca, przynajmniej jeden post.

Firma donosi również, że Twitter zwykle nie informuje o tym, jak wiele użytkowników wysyła tweety, ale zazwyczaj przechowuje informacje dotyczące miesięcznej aktywności. Aktywność nie oznacza w tym przypadku wyłączne postowania. Wystarczy samo zalogowanie się do portalu, przynajmniej raz w miesiącu.

W październiku zeszłego roku, Twitter miał ponad 215 milionów aktywnych użytkowników i ponad 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. To Ci użytkownicy są odpowiedzialni za ponad 500 milionów tweetów dziennie! Jednak nawet nie wysyłając tweetów i tak przynosimy portalowi zyski, zatem statystyki z ostatniego raportu Twopcharts wcale nie oznaczają, że pozycja Twittera w social media słabnie. Raport pokazuje, że wyrażenie swoich myśli może być kłopotliwe, jeśli mamy do dyspozycji 140 znaków i mniej. Według Twopcharts, jedynie 30% kont wysłało od 1 do 10 tweetów, a tylko 13% co najmniej 100.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail