X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wypowiada wojnę handlarzom narkotyków?

Facebook wypowiada wojnę handlarzom narkotyków?fot. © Ra2 Studi0 - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Jak podał portal nationalreport od 1 października ma zacząć swe działania Drug Task Force FDTF , czyli specgrupa powołana przez Facebooka. Jej zadanie to poszukiwanie postów i wiadomości odnoszących się do narkotyków. W momencie wytropienia handlarza narkotyków, grupa zaczyna współpracę z Drug Enforcement Agency i lokalną policją.

A co na to Facebook?

W artykuł nationalreport uwierzyło wielu przerażonych internautów. W ciągu pierwszej doby od pojawienia się informacji, udostępniono go ponad 150 tysięcy razy, głównie na Twitterze i Facebooku. Jak można się domyślić, większość reakcji było negatywnych, zarzucając, że gigant portali społecznościowych ingerować będzie w prywatność użytkowników.

fot. twitter.com

fot. twitter.com

fot. twitter.com

fot. twitter.com

Zaraz po publikacji, pracownicy biura prasowego zapewnili, że artykuł jest zmyślony i “spektakularnie fałszywy”. Sama informacja wydawała się na tyle prawdopodobna, że zacytowano Marka Zuckerberga (okazało się zresztą, że jego wypowiedź również była nieprawdziwa). –  W ostatnich czasach o wiele bardziej wzrosła liczba przestępstw popełnianych online. Jako najpopularniejszy portal społecznościowy myślimy, że naszym obowiązkiem jest ochrona użytkowników przed narkotykami – miał stwierdzić założyciel Facebooka, a o tym, że nasze wiadomości na portalu są monitorowane mówi się już od dawna. 

Serwis za pomocą nowej funkcji, której zadaniem jest podpowiadanie nam, które treści są niepoważne i nieprawdzie, oznaczył  artykuł jako “satyrę”.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail