X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

„Piesopająk”: przepis Wardęgi na podbój światowego internetu

„Piesopająk”: przepis Wardęgi na podbój światowego internetu

reklama


Zaczęło się od zachęcającej „zajawki” udostępnionej na fan page’u SA Wardęgi, która sugerowała, że najnowsza produkcja komika może być bardziej zabawna niż jego ostatnie filmiki. Na teaserze widać było psa ubranego w strój gigantycznego pająka. Filmik trwał ledwie kilka sekund, więc nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać.

Terror przechodniów

Później, gdy w sieci pojawił się kompletny, blisko 4-minutowy filmik, zaczęło się prawdziwe szaleństwo.

Na materiale uchwycono cztery zabawne sytuacje z udziałem „Piesopająka” (lub “Pająkopsa”), który pojawia się wieczorem na drodze (bynajmniej nie ubawionych) przechodniów. Reakcja w każdym przypadku była niemal identyczna – szok, przerażenie i błyskawiczna ucieczka w popłochu. Sądząc po komentarzach pojawiających się w internecie, Wardęga trafił swoim nowym filmikiem w gusta wielu tych, którzy niespecjalnie lubią jego twórczość. Ponadto filmik chwalili również ci, którzy Wardęgę wprawdzie lubią, ale zdaniem których ostatnie jego produkcje były niespecjalnie zabawne.

Światowy wiral

Nie powinno zatem dziwić, że filmik bardzo szybko zaczął gromadzić pokaźne liczby wyświetleń. Licznik już w ciągu doby przekroczył 5 milionów, a prawdziwa fala ruszyła wraz z udostępnieniem filmiku w amerykańskich mediach. O Wardędze pisały m.in. takie serwisy, jak Mashable, Buzzfeed, a sam filmik wyświetlono m.in. w stacji CNN, a także na kanale serwisu What’s Trending!

fot. Facebook.com/mashable

fot. Facebook.com/mashable

Wspomniała o nim również prowadząca bardzo popularny w USA autorski talk show Ellen DeGeneres.

fot. Facebook.com/ellentv

fot. Facebook.com/ellentv

Rekordowy Wardęga

Dzięki takiej promocji, liczba wyświetleń filmiku na YouTube dobiła do 55 milionów, co jest zdecydowanym rekordem wśród polskich produkcji. Wardęga pobił też inny rekord – jego kanał jako pierwszy w Polsce przekroczył granicę dwóch milionów subskrybentów. Komik sukcesywnie dziękował na swoim fan page’u za oglądanie filmiku, odniósł się przy tym do pojawiających się od pewnego czasu głosów o jego wypaleniu.

fot. Facebook.com/sawardega

fot. Facebook.com/sawardega

Post użytkownika SA Wardęga.

O swoim małym sukcesie może również mówić suczka Chica, czyli główna bohaterka filmiku. Utworzony specjalnie dla niej fan page (o anglojęzycznej nazwie „Chica Piesopająk”) w krótkim czasie polubiło już przeszło 65 tys. facebookowiczów.

Bez wątpienia SA Wardęga będzie bohaterem raportów podsumowujących najciekawsze wydarzenia na polskim YouTube i Facebooku, bowiem jego sukces w zasadzie nie ma precedensu na naszym krajowym poletku.

  • cieśla Sewruk

    Polski Remi Gaillard? To raczej Remi jest amerykańskim Wardęgą :) O ile mi wiadomo Remi nigdy nie osiągnął 80 milionów wyświetleń w nieco ponad tydzień :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail