X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe rozwiązanie komunikacyjne Pinteresta wyprzedza pomysły Facebooka

Nowe rozwiązanie komunikacyjne Pinteresta wyprzedza pomysły Facebookafot. mkhmarketing/cc/flickr.com

reklama


Gdy pojawiły się już długo wyczekiwane przez użytkowników Pinteresta tablice prywatne, okazało się, że teraz pomysłodawcy portalu idą krok dalej i postanowili maksymalnie uprościć komunikację na portalu, wykorzystując właśnie sam pomysł wysyłania innym pina lub owych tablic. Rozwiązanie przypominające wewnętrzny komunikator jest właściwie rozszerzeniem funkcji „Send a Pin”, ale jest o tyle warte uwagi, że nie konkuruje z innymi znanymi komunikatorami dużych portali społecznościowych. Pinterest wprowadza własny, oryginalny sposób wymiany wiadomości, który dodatkowo został przygotowany w zaledwie trzy miesiące. Popatrzmy, jak nowa funkcja działa w praktyce.

Wraz z otrzymaniem tzw. pina od innego użytkownika możemy swobodnie na niego odpowiedzieć lub udostępnić na swojej tablicy. W tym celu rozwijamy podmenu, które oferuje nam takie opcje jak: przypnij, polub, prześlij. Zaś do samych wiadomości tekstowych możemy dołączać nie tylko piny, ale także tablice i całe profile użytkowników. Co warto nadmienić, wszystkie te funkcje będą działać bardzo podobnie w przypadku rozmów grupowych, w których wziąć udział może maksymalnie dziesięciu użytkowników portalu. Możliwości konwersacji grupowej prezentuje kolejny filmik pokazowy:

Wprowadzone przez Pinteresta rozwiązanie komunikacyjne nie jest oczywiście rewolucją, ale uprzyjemnia i upraszcza znacząco komunikację między użytkownikami serwisu. W chwili obecnej jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą korzystać z nowej funkcji Pinteresta, ale ma zostać ona wdrożona zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej. W przypadku tej drugiej opcji mowa oczywiście o aplikacjach dla systemu iOS i Android, które już powinny być wyposażone w nowe możliwości.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail