X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Blogerzy uprzywilejowaną grupą podatników

reklama


Jak informuje Ministerstwo Finansów, warunkiem koniecznym do skorzystania z tej możliwości jest zgłoszenie do 20 stycznia 2015 roku do swojego urzędu skarbowego zryczałtowanego sposobu opodatkowania przychodu z reklam. W przypadku rozpoczęcia takiej działalności w bieżącym roku, powinien poinformować o tym urząd skarbowy do 20 dnia miesiąca następującego po tym, w którym uzyskał pierwszy dochód. Nowe przepisy są dla blogerów i osób prowadzących własne serwisy internetowe dużym udogodnieniem – wcześniej stawki opodatkowania wynosiły odpowiednio 18 oraz 23 procent. Teraz skorzystają z takiego samego opodatkowania jak chociażby w przypadku najmu mieszkania, bowiem Ministerstwo Finansów uznało, że przychody z reklam uzyskiwane są przy pomocy umów o podobnym charakterze.

Dużym plusem jest również fakt, iż jest to interpretacja ogólna – tzn. taka sama dla wszystkich podatników znajdujących się w identycznej sytuacji. Osoby te nie będą więc musiały podejmować żadnych dodatkowych działań, aby skorzystać z tej możliwości.

W takim wypadku powstaje jedno pytanie – czy osoby prowadzące dotychczas działalność gospodarczą zrezygnują z niej po to, aby móc skorzystać z możliwości zapłacenia niższego podatku oraz czy blogowanie i prowadzenie własnego serwisu stanie się od teraz jeszcze bardziej popularne? Przekonamy się pewnie już niebawem.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail