X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Blogerzy uprzywilejowaną grupą podatników

reklama


Jak informuje Ministerstwo Finansów, warunkiem koniecznym do skorzystania z tej możliwości jest zgłoszenie do 20 stycznia 2015 roku do swojego urzędu skarbowego zryczałtowanego sposobu opodatkowania przychodu z reklam. W przypadku rozpoczęcia takiej działalności w bieżącym roku, powinien poinformować o tym urząd skarbowy do 20 dnia miesiąca następującego po tym, w którym uzyskał pierwszy dochód. Nowe przepisy są dla blogerów i osób prowadzących własne serwisy internetowe dużym udogodnieniem – wcześniej stawki opodatkowania wynosiły odpowiednio 18 oraz 23 procent. Teraz skorzystają z takiego samego opodatkowania jak chociażby w przypadku najmu mieszkania, bowiem Ministerstwo Finansów uznało, że przychody z reklam uzyskiwane są przy pomocy umów o podobnym charakterze.

Dużym plusem jest również fakt, iż jest to interpretacja ogólna – tzn. taka sama dla wszystkich podatników znajdujących się w identycznej sytuacji. Osoby te nie będą więc musiały podejmować żadnych dodatkowych działań, aby skorzystać z tej możliwości.

W takim wypadku powstaje jedno pytanie – czy osoby prowadzące dotychczas działalność gospodarczą zrezygnują z niej po to, aby móc skorzystać z możliwości zapłacenia niższego podatku oraz czy blogowanie i prowadzenie własnego serwisu stanie się od teraz jeszcze bardziej popularne? Przekonamy się pewnie już niebawem.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail