X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje przeszukiwanie postów i polubionych stron w swojej aplikacji mobilnej

Facebook testuje przeszukiwanie postów i polubionych stron w swojej aplikacji mobilnej

reklama


Jak informuje portal Bloomberg koncern Facebooka testuje obecnie nową funkcję, która docelowo miałaby pojawić się na urządzeniach mobilnych. Wraz z aktualizacją aplikacji Facebooka jej użytkownicy mieliby dostać możliwość przeszukiwania starych wiadomości, postów, a także profili i polubionych stron pod kątem wybranych słów kluczowych. Oczywiście chodzi tutaj o taki model wyszukiwarki, który pozwoliłby na odgrzebywanie zagubionych postów i komentarzy, a także pozwalał użytkownikowi lepiej zorientować się w jakimś temacie skupionym wokół danej sprawy.

Narzędzie jest już udostępnione niewielkiej liczbie użytkowników. Największy portal społecznościowy chciałby w ten sposób ulepszyć możliwości wyszukiwania mobilnego. Dzięki nowej funkcji możliwe będzie prześledzenie jakichkolwiek treści, które wcześniej były dostępne, pod kątem interesującej nas frazy.

Mobilna wyszukiwarka w praktyce

Ulepszenie wyszukiwarki z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, które ułatwi nam korzystanie z zasobów Facebooka. Przykładowo, jeżeli będziemy chcieli odnaleźć zdjęcia z wyprawy na kajaki wrzucone przez naszego przyjaciela pół roku temu, to nie będziemy musieli przekopywać się przez całą tablicę znajomego, ale wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce: „kajaki wycieczka Tomek”. Posty, które będą zawierać wspomniane słowa, ułożą się chronologicznie od tych oglądanych ostatnio po starsze, jeżeli są dostępne publicznie.

Z drugiej strony taki rodzaj dostępu do wszelakich treści na Facebooku budzi jakiś niepokój w użytkownikach. Nie do końca wiadomo, jak nowy sposób wyszukiwania miałby traktować dane udostępnione na tym portalu. Tym bardziej, że chociażby wokół samego Messengera narosło już wiele niepokojących opinii, które wpływają na niski poziom zaufania do firmowej aplikacji Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail