X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Niebieski dinozaur kontroluje prywatność na Facebooku

Niebieski dinozaur kontroluje prywatność na Facebookufot. Rishi-Kalogeropoylos /CC/Flickr

reklama


Dzięki nowemu narzędziu – Privacy Checkup, każdy z użytkowników Facebooka będzie mógł się upewnić się, że udostępnia informacje tylko właściwym osobom. Celem “kontroli prywatności” jest zwiększenie świadomości internautów na temat różnych opcji prywatności.

Przewodnik dinozaur

Kontrola prywatności to po prostu skrót, który pozwoli nam na łatwiejszy dostęp do najważniejszych opcji prywatności.  Wystarczy kliknąć w ikonę kłódki, znajdującej się w prawym, górnym rogu stronę, aby uzyskać dostęp do tego modułu z niebieskim dinozaurem.

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Aby zabezpieczyć prywatność informacji, które publikujemy na naszym profilu powinniśmy pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze, należy sprawdzić ustawienia ikony wyboru odbiorców postu.

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Drugą czynnością jest kontrola uprawnień przyznanych aplikacjom wykorzystywanym na platformie.  Możemy m.in. edytować listę użytkowników mogących widzieć dodane przez nas aplikacje, czy usunąć nieużywane już aplikacje.

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Trzecim krokiem jest, ponowne określenie, jakie informacje personalne chcemy udostępnić na swoim profilu.

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Członek zespołu Facebooka zajmującego się ochroną prywatności, Paddy Underwoow, w komentarzu dla Wall Stress Journal, stwierdził, że według ich  obserwacji, po pojawieniu się tego narzędzia, już 75% użytkowników portalu dokończyło cały proces sprawdzania ustawień na swoim koncie i większość uznało również, że nowe narzędzie jest potrzebne.

Trudno tu mówić o rewolucji, jednak Privacy Checkup może zdecydowanie ułatwić kontrolę nad udostępnianymi treściami. Narzędzie jest przede wszystkim przejrzyste i w klarowny sposób przedstawia najważniejsze informacje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail