X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak internet spowodował lawinę listów

Jak internet spowodował lawinę listówfot. © villorejo - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


pMW dziale ogłoszenia w jednej z lokalnych gazet, pan Mieczysław, pensjonariusz jednego z domu pomocy społecznej zamieścił nietypową prośbę. Prosił w niej każdego chętnego o napisanie do niego listu, który pomoże mu radzić sobie z doskwierającą samotnością. Natychmiast społeczność internetowa podjęła temat i zaczęła spełniać prośbę pana Mieczysława. Na Facebooku i Wykopie pojawiły się pierwsze zdjęcia pokazujące już napisane listy gotowe do wysłania. Co więcej, coraz więcej osób odpowiada na prośbę i deklaruje, że w najbliższym czasie odezwie się do samotnego mężczyzny.

wykop

Tak więc staromodne i “analogowe” ogłoszenie w prasie lokalnej przeszło na akcje na portalach społecznościowych a teraz wraca w postaci tradycyjnych listów. Okazuje się, że tym razem internet przyczynia się nie do upadku tradycyjnej korespondencji a wręcz przeciwnie. Zbliżające się święta mogą spowodować, że podobnych akcji będzie coraz więcej. A może podobne akcje działające na co dzień zyskają rozgłos?

A reakcję na ogłoszenie można obserwować na Facebooku, gdzie pisanie listów zadeklarowało 6280 użytkowników oraz na portalu Wykop.pl.

  • Z jednej strony grzeje w serce, z drugiej – ile osób podtrzyma taką korespondencję?

    • Beti

      Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam – niemniej jednak, piękna akcja i fajne jest to, że ludzie wciąz potrafią zaskakiwać :)

  • Danuta

    Piękna akcja i oby było takich więcej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail