X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Technologie mobilne motorem napędowym świata, również w Polsce

Technologie mobilne motorem napędowym świata, również w Polscefot. CC0 Public Domain

reklama


Jak pokazały badania, wskaźnik korzystania z internetu wzrósł w porównaniu z rokiem 2013 z 35% do 42%. Najliczniejszymi odbiorcami globalnej sieci są mieszkańcy wschodniej Azji. Jest to 50% całej populacji, co stanowi 27% populacji całego świata (dla porównania, w Ameryce Północnej dostęp do internetu ma 90% populacji, jest to jednak tylko 10% populacji globu).

global_internet_population_wearesocial

Mimo, że prawdopodobnie wzrost wskaźnika korzystania z internetu wynika z lepszego, bardziej dokładnego badania i liczenia użytkowników, jednak niewątpliwie nastąpił wzrost realnie nowych użytkowników sieci, szczególnie tych korzystających z internetu przy pomocy urządzeń mobilnych.

Badanie przeprowadzone przez We Are Social wskazuje, że w Polsce odsetek użytkowników internetu wynosi 67%, co stanowi średni wynik, jeżeli chodzi o świat, choć tu należy wspomnieć, że nie wszystkie połączenia w naszym kraju można uznać za szybkie.

Slide017-500x375

Slide021-500x375

Wzrósł także odsetek korzystających z social media. W zeszłym roku był to wzrost aż o 19 punktów procentowych, co daje ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie.

social_media_use_wearesocial

Zmienia się także sposób korzystania z internetu oraz urządzenia, dzięki którym uzyskujemy dostęp do sieci. Ruch w sieci za pomocą laptopów wzrósł o 13 punktów procentowych, na smartfonach o 39 punktów proc., o 17 punktów proc. na tabletach, a na pozostałych urządzeniach o 18 punktów procentowych.

we_are_social_traffic_by_device

Podsumowując, dostępność sieci wzrasta praktycznie w każdym zakątku naszego globu. Szczególnie duże wzrosty można zauważyć wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Już ponad 3 miliardy osób na świecie ma dostęp do internetu, a o miliard mniej używa social media. Co prawda jeszcze nie wszędzie, połączenie z siecią jest wystarczająco szybkie, aby móc korzystać z wszystkich udogodnień jakie niesie ze sobą internet, jednak postęp jest znaczący. Pewną nadzieję budzi strategia rozwoju szybkiego szerokopasmowego internetu, jaką przyjęła Unia Europejska, a która będzie znacząca szczególnie dla krajów Europy Środkowo – Wschodniej.

global_snapshot_wearesocial

Wszystkie grafiki pochodzą z raportu “Digital, Social & Mobile 2015”, który można przeczytać tutaj.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail