X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter wprowadza wiadomości grupowe i natywne udostępnianie video

Twitter wprowadza wiadomości grupowe i natywne udostępnianie videofot. © Groenning - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Od początku istnienia Twittera, chyba jego najbardziej frustrującą wadą był brak możliwości prowadzenia bezpośrednich rozmów grupowych. To co było oczywiste dla użytkowników Facebooka i innych portali społecznościowych, na taką możliwość w przypadku Twittera musieliśmy poczekać aż do teraz. Było to prawdopodobnie spowodowane sukcesami jakie odniósł choćby WhatsApp. Jednak najważniejsze jest to, że wszyscy użytkownicy Twittera mogą prowadzić grupowe rozmowy, co z pewnością ułatwia komunikację, zarówno tę czysto prywatną, jak i tę między firmą a klientem (możliwość bezpośredniego i prostego kontaktu z odbiorcami).

źródło: twitter.com

źródło: twitter.com

Drugą nowością w “Ćwierkaczu” jest możliwość udostępniania treści video. Nie jest to oczywiście żadna nowość, ale teraz  video możemy “przechwycić”, edytować i dodać do niego swoje zdjęcia. Ta funkcja może być bardzo przydatna przy relacjonowaniu i dzieleniu się wrażeniami z dużych, wspólnych imprez i innych eventów. Wspólne tworzenie filmu – relacji z pewnością pozwoli na zabawę i łatwą komunikację. I co ważne, Twitter umożliwia udostępnianie dłuższych filmików niż np. Vine.

wideo-twitter

źródło:twitter.com

Oczywiście nowe możliwości (szczególnie publikacji video) nie tylko pomagają użytkownikom Twittera, ale także pozwalają dogonić jego rynkowych konkurentów. I dają przede wszystkim nowe, bardzo duże pole manewru wszystkim agencjom marketingowym oraz firmom promującym się w sieci i za pomocą social media. To kolejna po Facebooku i Snapchatcie platforma pomocna w tworzeniu nowych, kreatywnych rozwiązań marketingowych. Możliwość nakręcenia 30 sekundowego filmu plus charakterystyczny target, który korzysta z Twittera to doskonałe połączenie, które mogą wykorzystać ludzie marketingu. Czekamy także na inne nowe rozwiązania, które zostały zapowiedziane przez twórców “Ćwierkacza”, które maja być szczególnie dobrą wiadomością dla marketerów.

  • Twitter jest jeszcze w PL mało doceniany przez przeciętnego użytkownika. Ale przynajmniej nie ma takich śmieci jak na fb

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail