X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznańskie lokale na Instagramie

Poznańskie lokale na Instagramiefot. © Photocreo Bednarek - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


W naszej serii przyglądamy się właśnie polskim restauracjom, kawiarniom i barom, które wybrały między innymi taki sposób nawiązywania kontaktu ze swoimi klientami. Do tej pory odwiedziliśmy już Kraków, Trójmiasto, Wrocław i Warszawę, a dziś przyszła kolej na Poznań.

Weranda Family Restaurants

Weranda to tak naprawdę sieć kilku miejsc, począwszy od kawiarni, poprzez restaurację, skończywszy na kateringu i sklepie. Jednak dla nich wszystkich stworzony został jeden profil na Instagramie. Wydawać by się mogło, że panuje na nim lekki chaos, ale jest zupełnie odwrotnie. Każde ze zdjęć jest dokładnie opisane, więc klient bez problemu może się zorientować, którego z miejsc dotyczy. Warto też dodać, że są to zdjęcia bardzo dobrej jakości. Ponadto, dzięki temu zabiegowi profil jest niezwykle kolorowy, a tym samym przyciągający wzrok. Postów jest oczywiście bardzo dużo i pojawiają się naprawdę regularnie.

Zobacz profil: instagram.com/werandafamily

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Zemsta

Nie ulega wątpliwości to, że ktoś miał bardzo dobry pomysł na to jak prowadzić ten profil. Jak na miejsce, w którym można coś zjeść przystało, pojawiają się tutaj oczywiście zdjęcia z propozycjami dań dnia lub deserów. Jednak są to zdjęcia nietypowe. Zamiast oglądać potrawy na pięknie przystrojonym stole, każda z nich trzymana, a tym samym prezentowana jest przez osobę, która ją wykonała. Do tego dokładny opis i zaproszenie do spróbowania. Prócz tego znajdzie się także coś dla miłośników książek, które również są apetycznie ukazane. Regularność i jakość postów też jak najbardziej na plus.

Zobacz profil: instagram.com/zemsta.poznan

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Ministerstwo Browaru

Ciekawy pomysł, mnóstwo humoru, bardzo przyjazne podejście do klienta – tak w kilku słowach można opisać ten profil. Oczywiście nie brakuje też wszelkich rodzajów piwa i kaw oraz przepysznie wyglądających ciast, do których spróbowania zachęcają ich twórcy. Choć to nietypowe – pojawiają się również psy, a każdy z nich ma swoją zabawną historię. Same zdjęcia są zawsze bardzo ładnie wykonane i regularnie pojawiają się na profilu.

Zobacz profil: instagram.com/ministerstwo_browaru

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Jadalnia

Na tym profilu z całą pewnością można nacieszyć oko, ale też zaostrzyć sobie apetyt. Przepięknie wykonane i podane dania oraz słodkości często będące małymi dziełami sztuki. Prócz tego soki, koktajle i pieczywo. A to wszystko w pięknych kolorach, doskonałej jakości i regularnie.

Zobacz profil: instagram.com/jADALNIA

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Cucina 88

Apetycznie wyglądające dania i napoje to nie wszystko. Równie ważne jest podejście do klienta, zapewnienie mu miłej atmosfery i rozrywek w lokalu, a także informowanie go o ofertach i promocjach. Dobrze też gdy pamięta się o dbaniu o to, aby personel się lubił i był zgrany i aby inni właśnie w taki sposób go widzieli. Na tym profilu nie brakuje żadnej z tych rzeczy.

Zobacz profil: instagram.com/cucina88

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Cyryl – Lunch Coffee Wine

Zdjęcia z propozycjami na lunch i desery. Świeże, owocowe soki i inne napoje. Prócz tych można tutaj znaleźć również zdjęcia prosto z kuchni, ukazujące jak powstają potrawy. Nie brak oczywiście informacji o okresowych promocjach. Jednak najbardziej charakterystyczne są zdjęcia przedstawiające zadowolonych klientów. Niestety od września ubiegłego roku nie pojawiły się żadne nowe posty. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Zobacz profil: instagram.com/cyryl_lunch_coffee_wine

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Gusto Food&Wine

Na tym profilu z pewnością odnajdą się miłośnicy rodzinnych, niedzielnych śniadań oraz kolorowych deserów. Ale nie tylko. Profil ten to także informacje o specjalnych ofertach, zaproszenia do wspólnego świętowania. Pojawiają się również zaproszenia na warsztaty kulinarne i krótkie relacje z nich.

Zobacz profil: instagram.com/gustofoodandwine

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Fortezza

Zdjęć jest tutaj niewiele, ale najczęściej można zobaczyć na nich różnego rodzaju pizze czy koktajle, a także informacje o konkretnych propozycjach daniowych. Niestety od ponad roku profil ten jest zupełnie nieaktywny.

Zobacz profil: instagram.com/fortezza_restauracja

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Figa Restaurant

Piękne, kolorowe i apetycznie wyglądające kompozycje na talerzach. Kuszące desery i kawy. Zdjęcia „od kuchni“. Niestety wszystkie pojawiają się nieregularnie, ale mimo to jest nadzieja na powrót po długiej przerwie.

Zobacz profil: instagram.com/figa_restauracja

https://instagram.com/

https://instagram.com/

Stacja Cafe

Ich przygoda z Instagramem dopiero się zaczęła. Ale śmiało można powiedzieć, że wiedzą jak zachęcić klientów. Proste, ale smakowicie wyglądające dania i rabat na dobry początek, naprawdę dobrze wróżą, więc warto dać im szansę i podglądać jak będą się rozwijać.

Zobacz profil: instagram.com/stacjacafe

https://instagram.com/

https://instagram.com/

 

W kolejnej, ostatniej już, części odwiedzimy kilka ciekawych miejsc w Katowicach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail