X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Przewodnik po YouTube SEO – jak pozycjonować wideo online

Przewodnik po YouTube SEO – jak pozycjonować wideo onlinefot. CC0 Public Domain

reklama


6 miliardów godzin – tak wiele materiałów wideo oglądamy w ciągu miesiąca. YouTube to niekończąca się studnia treści. Aby materiał był łatwy do odnalezienia, musimy stosować pewne triki. Zarówno twórcy treści wideo, jak i specjaliści od SEO muszą o tym pamiętać i brać to pod uwagę podczas pracy. Optymalizować, optymalizować i optymalizować.

Przedstawiamy kilka głównych elementów, porad i trików, które pomogą przy optymalizacji i pozycjonowaniu wideo na YouTube. Do zapamiętania!

1. Tworzenie dobrego materiału wideo – jeśli treść wideo jest mało interesująca, użytkownicy nie będą się nim interesować, oglądać w całości, komentować, angażować się w dyskusje itd. Są to jasne sygnały dla Google, że Twoje wideo ma znikomą wartość. Zacznij zatem od stworzenia świetnego filmu. Youtuberzy muszą wzruszać, rozśmieszać, ale również doradzać i komentować rzeczywistość w oryginalny oraz ciekawy sposób.
Na kanałach firmowych marki powinny umieszczać filmy instruktażowe, które odpowiedzą na pytania klientów. Coraz częściej internauci szukając właściwych treści, klikają w wyniki Google z filmami wideo.

2. Najważniejsze elementy przy optymalizacji wideo to:

  • tytuł zawierający pozycjonowane frazy kluczowe. Jego znaczenie jest bardzo duże, gdyż wpływa na CTR i pomaga zdobyć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w YSRP (YouTube Search Result Page – strona wyników wyszukiwania YouTube);
  • unikalny opis, będący skrótem filmu i określający jego temat. Koniecznie należy umieścić w nim słowa kluczowe. Pamiętajmy, że optymalna długość to kilkaset znaków, ale tylko około 150 początkowych znaków opisu będzie widoczne w wynikach wyszukiwania. Tyle zobaczą użytkownicy, szukając w sieci właściwego materiału;
  • tagi to słowa kluczowe dobrane do treści, po których wpisaniu wyświetli się Twoje wideo.

Tak przedstawiają się trzy filary właściwej optymalizacji wideo na YouTube. Warto pamiętać także o dodaniu napisów (transkrypcji) oraz Closed Caption (napisach kodowanych dla niesłyszących). Wyszukiwarka zwraca uwagę na ich treść. Wpłynie to pośrednio na wzrost współczynnika CTR, co pozwoli osiągnąć wyższą pozycję w YSRP.

Podsumowując. Właściwa konstrukcja tytułu i opisu daje dużą szansę na skuteczne pozycjonowanie.

3. Zaangażowanie widzów to element, na który nie mamy bezpośredniego wpływu. Nie da się przewidzieć tego, jak na nasze wideo zareagują odbiorcy: czy się spodoba, czy obejrzą do końca, dodadzą komentarze i oceny, zaczną udostępniać. A to wszystko również wpływa na wyniki i pozycję filmu w wynikach wyszukiwania.

Wykorzystajmy także inne triki typu: linki przychodzące lub ikony social media, pamiętając przy tym, że to komentarze i odpowiedzi mają największe znaczenie dla YouTube SEO. Są wyraźnymi sygnałami świadczącymi o popularności wideo w serwisie.

W świecie wideo jak w życiu – doceniamy rozsądek, wartości, energię i humor. Dlatego na początku warto przeanalizować dotychczasowe działania i przyjąć właściwą strategię na YouTube oraz połączyć ją z optymalizacją.

YouTube-SEO

Źródło: informacja prasowa/tube.ad

  • Barbara Swanson

    I found this amazing site to make a living online…I’m now close to making $3000 a month. http://tinyurl.CoM/p74plm6

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail