X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ślub w social media? Zobacz, jakie obowiązują zasady

Ślub w social media? Zobacz, jakie obowiązują zasadyfot. tracey r/CC/flickr

reklama


Mimo sporej krytyki media społecznościowe na stałe zagościły w codziennym życiu, do tego stopnia, że światy online i offline zlewają się także w przypadku wielu ważnych wydarzeń w życiu człowieka. Skoro można już uruchomić komuś pośmiertny profil na Facebooku, to można także zadbać o profesjonalną promocję swojego ślubu tak, aby znajomym – mówiąc kolokwialnie – opadła szczęka z wrażenia i na długo zapamiętali to wydarzenie.

W Ameryce pojawiły się już specjalne agencje, które zajmują się planowaniem strategii społecznościowej w dniu ślubu. Zajmują się także obróbką zdjęć, które chociaż wrzucane spontaniczne, to mają wzbudzać zachwyt. Jedną z takich firm jest Tweet the Bride, która wysyła na przyjęcie weselne specjalną osobę, ta zaś koordynuje promocję ślubu w mediach społecznościowych. Jedną z głównych propozycji Tweet the Bride jest stworzenie ślubnego hashtagu, pod którym znajdziemy wszystkie zdjęcia wrzucane przez gości. Informację o hashtagu można umieścić w zaproszeniu lub na małych karteczkach na stołach.

Społecznościowa etykieta ślubna

W Stanach Zjednoczonych coraz częściej zdarza się już, że na zaproszeniach dla gości zamieszcza się także informację na temat upubliczniania zdjęć i informacji ze ślubu w mediach społecznościowych. Przykładowo para młoda może poprosić gości o nieudostępnianie wpisów i zdjęć z wesela lub zastrzec, że nie rzeczy sobie tego w paru ważnych dla nich momentach.

W przypadku braku reguł specjaliści z Waszyngtońskiej Szkoły Protokołu wymieniają dwie. Po pierwsze nie wolno umieszczać zdjęć panny młodej przed rozpoczęciem ceremonii. Po drugie nie wchodzimy w drogę fotografom, którzy są profesjonalistami i zostali dodatkowo opłaceni przez parę młodą.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail