X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

to.jest – zabójcza zbitka znaków na Facebooku

to.jest – zabójcza zbitka znaków na Facebookufot. © diego cervo - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Ostatnio okazało się, że z pozoru niewinna zbitka słów może powodować komplikacje na naszym facebookowycvh koncie. Użycie zwrotu “to. jest” powoduje niewysłanie wiadomości, a w dodatku automatyczne wylogowanie z naszego profilu. Jednak przy próbie ponownego zalogowania się na Facebooka, musimy przejść przez pobranie i przeskanowanie komputera programem F- Secure Online Scanner w celu wyszukania ewentualnych zagrożeń.

Co ciekawe, problem ten i procedura dotyczy tylko użytkowników systemów Microsoftu. Właściciele systemu z nadgryzionym jabłkiem mogą odznaczyć oświadczenie, że sami sprawdziliśmy komputer i możemy ominąć pobieranie i skanowanie komputera wspomnianym antywirusem.

Dlaczego ta zbitka wywołuje takie zamieszanie? Jak podaje Niebezpiecznik.pl jest to prawdopodobnie spowodowaniem działaniem wewnętrznego systemu antyfraudowego. Nie musimy się zatem obawiać podstępnego działania wszelkiej maści crackerów, hakerów i innych niepożądanych osób trzecich. Zamieszanie spowodował więc sam Facebook. Teraz pozostaje tylko unikać używania tego zwrotu (dotyczy to także dłuższych wypowiedzi zawierających “to. jest”) i czekać na reakcję inżynierów z Menlo Park. O ile się jej doczekamy…

Jednak jeżeli już zdarzy nam się użyć tej zbitki słownej i nasze konto zostanie zablokowane, najprościej będzie zastosować się do facebookowej procedury.

krok-1

krok-2

krok-3

krok-4

krok-5

krok-6

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail