X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pozwala na bezpośrednią kontrolę News Feeda

Facebook pozwala na bezpośrednią kontrolę News Feedafot. © ra2 studio - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Nowa aplikacja ma zezwolić nam na kontrolę pojawiających się treści, które będą przez nas spersonalizowane. My zadecydujemy o tym, co ma się wyświetlać na naszej tablicy. Do tej pory selekcja była dokonywana przez algorytm Facebooka, który tworzył dla nas ranking dzięki analizie naszych zachowań. Brane były pod uwagę nasze lajki, komentarze oraz różnego rodzaju interakcje.

Teraz sprawa ma wyglądać zupełnie inaczej bo serwis oddaje nam kontrolę nad tablicą. Nowa aplikacja polega na manualnym doborze tych profili, które mają być pokazane w pierwszej kolejności. Wystarczy wejść w zakładkę dotyczącą naszych preferencji i wybrać poszczególnych znajomych czy fanpage, które nas interesują i mają wyświetlać się na początku. Wyselekcjonowane przez nas profile zaznaczone są gwiazdką.

Facebook-News-Feed-01

Oczywiście w każdej chwili można zmienić swoje preferencje i dokonać innego podziału. Pomoże nam w tym narzędzie, które pokaże nie tylko listę osób, które otrzymały od nas gwiazdkę, ale także te, których nie chcemy śledzić. Dzięki temu widzimy jakie profile zostały przez nas odrzucone abyśmy mogli do nich wrócić, jeśli zmienimy zdanie.

Facebook-News-Feed-02

Żeby nie było zbyt kolorowo na razie aplikacja jest dostępna tylko na iOS. Nowe funkcje mają być jednak wkrótce dostępne także na telefonach z systemem Android oraz w aplikacji na komputery PC. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, a potem testować.

Autorka artykułu: Martyna Bachowska

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail