X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook udostępnia nowe narzędzia dla adminów

Facebook udostępnia nowe narzędzia dla adminówfot. © Andrey Popov - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Filmy video od jakiegoś już czasu na stałe zagościły nie tylko w facebookowym news feedzie, ale i na liście „to do” wśród planów na najbliższe aktualizacje. Niedawno pisaliśmy też o usprawnionym udostępnianiu filmów (tutaj), dziś przyszła kolej również na udostępnianie, ale od nieco innej strony.

Co nowego?

Jak mówi sama Product Manager, pani Anaid Gomez – Ortigoza, w ciągu kilku najbliższych tygodni nowa aktualizacja wejdzie w życie, a administratorzy stron będą mogli korzystać z jej udogodnień. No właśnie, wśród nich znajdują się przede wszystkim dużo lepiej sprofilowane opcje dotyczące dystrybucji filmów, a dzięki kilku innym dodatkom, wideoteka będzie dawała dużo większą kontrolę nad filmami.

Funkcje nowego narzędzia

Od tej pory administratorzy stron będą mogli ograniczać publiczność filmów według płci i wieku czy ustawiać datę ważności video oraz zachować co do niego swoje spostrzeżenia, nawet jeśli film został już skasowany. Ponadto adminowie zyskają również możliwość zezwolenia luz zakazania osadzania filmów video na witrynach osób trzecich, a także będą mogli oznakować filmy na podstawie różnych kategorii, m.in. rozrywki czy wiadomości.

Usprawniona wideoteka

Anaid Gomez – Ortigoza wspomniała również o wideotece, dzięki której zarządzanie biblioteką filmów będzie niezwykle proste i szybkie, a znajdować się będzie w zakładce „Narzędzia do publikowania”. Oczywiście to nie koniec udogodnień związanych z nową funkcją Facebooka. Oprócz tych wspomnianych wyżej, administratorzy stron będą mogli edytować metadane video, wyszukiwać filmy i filtrować je według wybranych kryteriów jak np. tytuł czy opis, a także przeglądać i zarządzać tajnymi filmami.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać do uruchomienia narzędzia i wtedy przekonać się o tym jak działa i czy faktycznie będzie ono aż tak przydatne jak jest na razie opisywane.

Więcej informacji: media.fb.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail