X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Po śmierci możesz przekazać konto na Facebooku w spadku

Po śmierci możesz przekazać konto na Facebooku w spadkufot. © lassedesignen - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Uzytkownicy Facebooka w Stanach Zjednoczonych już od dawna mieli możliwość prowadzenia kont osób, które zmarły i przekazały im tę odpowiedzialność, jednak odbywało się to bez możliwości aktywnego prowadzenia profilu, a więc nie można było dodawać zdjęć, filmów czy postów. Jak się okazało, potrzeba na taką usługę pojawiła się również na naszym kontynencie, a co ciekawe, zaktualizowano ją o nowe funkcje.

Pośmiertne konto

Od teraz, tuż po poinformowaniu Facebooka o śmierci użytkownika, przekaże on prawa do prowadzenia profilu osobie do tego wyznaczonej, która będzie mogła napisać upamiętniający post, zmienić zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle, a także porozmawiać ze znajomymi zmarłej osoby. Użytkownik, posiadający spadkowe konto, będzie mógł również poprosić o zarchiwizowanie wszystkich treści i postów (oprócz wiadomości prywatnych) które pojawiły się do tej pory na konkretnym profilu.

Jak nominować?

Na jakiej zasadzie odbędzie się wybór osoby, która miałaby poprowadzić nasz Facebookowy profil po śmierci? Wystarczy wejść w zakładkę „Bezpieczeństwo”, a następnie wybrać „Opiekuna konta”. Oczywiście, wybór takiej osoby nie jest koniecznością, jeśli więc nie wyrażacie zgody na prowadzenie Waszego profilu przez kogoś innego, wystarczy wybrać opcję „Dezaktywacji” konta.

Legacy-Contact_Settings

Pomysł wydaje się być trafny, zwłaszcza w przypadku, gdy nie znamy wszystkich znajomych zmarłej osoby, a chcemy ich o tym poinformować. Pozostaje jednak kwestia drugiej strony, a więc znajomych, obserwatorów czy fanów. Nie tak dawno byliśmy świadkami internetowego “hejtu” na tablicy zmarłej blogerki Maddinki, z którym nic nie dało się niestety zrobić, a kolejne wpisy czy komentarze pojawiające się w zastraszająco szybkim tempie były bardziej obraźliwe od poprzednich. Może by więc zastosować aktualizację, która zapobiegnie właśnie takim sytuacjom?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail