X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sarrah O’Connor, robot i śmierć – niefortunne połączenie rodem z Terminatora podbija social media

Sarrah O’Connor, robot i śmierć – niefortunne połączenie rodem z Terminatora podbija social mediafot. John Lawlor/CC/Flickr.com

reklama


Wszystko jest niezwykle proste do wyjaśnienia – jak to zazwyczaj bywa, doszło do nieporozumienia, a jako, że Internet nie posiada granic, rozdmuchano je do ogromnych rozmiarów. Jeśli ktokolwiek z Was oglądał kultowego już Terminatora prawdopodobnie może domyślać się o co chodzi.

Sarrah O’Connor, wspomniana dziennikarka, napisała o śmierci człowieka spowodowanej przez robota. Do tego niefortunnego zbiegu okoliczności nie doszłoby, gdyby nie fakt, że historia pracownika fabryki Volkswagena brzmi jakby rodem z Terminatora, filmu, który opierał się przecież na walce ze złymi robotami i ocaleniu ludzkości. Sarah Connor, która była tam bojowniczą i przywódczą kobietą zapadła w pamięć wielu osobom i stąd też pojawiło się nieporozumienie. Dwa, niemalże identycznie brzmiące nazwiska stały się przyczyną, która poskutkowała lawiną wpisów na Twitterze.

https://twitter.com/sarahoconnor_/

https://twitter.com/sarahoconnor_/

Na Twitterze dziennikarki zaczęło pojawiać się mnóstwo wpisów, odpowiedzi, a sama zainteresowana dopiero po czasie zorientowała się o co tak naprawdę chodzi. Choć wytłumaczyła, że nigdy nie oglądała Terminatora i nie wie czym do licha jest Skynet, o którym tak dużo osób wspomina. Poprosiła również wszystkich fanów Terminatora o nie obserwowanie jej wyłącznie ze względu na podobieństwo jej nazwiska z bohaterką kultowej serii, gdyż jej tweety są „niezwykle nudne” i o pamięć, że przecież wcześniej zmarła osoba w tragicznym niemalże wypadku, w realnym życiu, nie tym wyreżyserowanym.

https://twitter.com/sarahoconnor_/status/616282747200479232

https://twitter.com/sarahoconnor_/

Zbieg okoliczności i tempo, w jakim się on rozwinął do ogromnego zasięgu jest niewyobrażalny. Wiele osób mówi, że Sarah O’Connor całe życie czekała na taką “pomyłkę”, ale koniec końców nie zapomnijmy o tym, że zmarł człowiek w tragicznym wypadku i, że to miała być informacja, która wzbudzi falę zainteresowania. Niestety, jak to bywa w życiu, stało się zupełnie inaczej, a sprawa nabrała całkowicie innego wymiaru, którego nie sposób było powstrzymać.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail