X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto korzysta z TOP mediów społecznościowych? Mamy raport!

Kto korzysta z TOP mediów społecznościowych? Mamy raport!fot. CC0 Public Domain

reklama


Jak większość z nas się zapewne domyśla, media społecznościowe (a przynajmniej większa jej część) została stworzona tak, żeby każdy z nich mógł korzystać i znaleźć w nich swoje miejsce. Życie jednak pokazuje, że jest inaczej, a poszczególne grupy nie zawsze czują się najlepiej tam, gdzie inni. Kto więc korzysta najchętniej z Pinteresta, a kto z Google+?

RealityMine, odpowiadające za analizę ruchu oraz zachowań na poszczególnych kanałach, przeprowadziło analizę na grupie ponad 2 tysięcy osób i uszczególniło zakres social media do TOP5 – Facebooka, Twittera, Instagrama, Google+ i Pinteresta.

Wiek i płeć

Nic nadzwyczajnego chyba nie będzie w informacji, że ok. 70-80% użytkowników Facebooka znalazło się w grupie “każdy wiek”, a wśród nich, najaktywniejsi okazali się millenialsi i kobiety w ok. 60 roku życia. Tak więc Facebook faktycznie jest miejscem międzypokoleniowym, co z resztą widzimy często na naszych przykładach. Nasi rodzice nie raz dodają nowe posty, a dzieci naszych znajomych coraz to kreatywniejsze selfie. O ile w prawie każdej grupie pokolenie 60- latków byli najmniej liczebną społecznością, o tyle to właśnie Google+ jest miejscem, gdzie jest ich najwięcej. Instagram z kolei zdominowały młode kobiety.

social media badania

Zarobki

Kolejną kwestią zbadaną przez analityków były średnie roczne zarobki użytkowników social media. Okazuje się więc, że przeciętnie typowe dochody fanów portali społecznościowych wahają się od 50 tysięcy dolarów do prawie 75 tysięcy rocznie. Według badań, typowy użytkownik Twittera jest młodym, silnym mężczyzną zatrudnionym na cały etat, co daje mu nieco wyższe zarobki, niż średnie. Bardzo dużym kontrastem okazują się zarobki użytkowników Google+, których dochody wskazują na mniej niż 25 tysięcy dolarów rocznie.

RealityMine

Poziom edukacji

Jeśli chodzi o poziom edukacji, badania RealityMine są relatywnie pozytywne. Okazuje się, że przeciętnie użytkownicy social mediów są dobrze wyedukowani, choć tak naprawdę w tym aspekcie, media społeczne skupiają w sobie ludzi z różnorodnym wykształceniem lub poziomem edukacji.

RealityMine

RealityMine

Tak, wiem, można zarzucić, że statystyki w Stanach nie mogą się równać tym w naszym kraju, bo jak tu porównywać choćby nawet ich zarobki do naszych, a co dopiero wykształcenie? Można przecież powiedzieć, że to zupełnie inna kultura, inne patrzenie na świat, inna edukacja. Tyle tylko, że najważniejsze statystyki faktycznie przekładają się również na nasz kraj i nasze społeczeństwo. My również korzystamy z Facebooka, który skupia najbardziej różnorodne grupy ludzi. Według ostatnich badań, to właśnie kobiety, także w Polsce, “rządzą” na Instagramie, a przeciętni aktywni użytkownicy Twittera zarabiają więcej niż średnio, tak więc można powiedzieć, że te badania dotyczą również nas i chyba faktycznie są w pełni uzasadnione.

  • Anita

    Mała uwaga do interpretacji analizy. Nie wiem skąd pojawiło się w tej interpretacji wspomnienie na temat przyszłych mam i przyszłych ojców – na wykresach z analizy nie ma o nich przecież danych. “Baby Boomer Men” i “Baby Boomer Women” (bo domyślam się, że tutaj nastąpiła pomyłka) to ludzie z pokolenia, które urodziło się zaraz po wojnie – w tej chwili mają już koło 60 lat – więc raczej nie zaliczają się do grupy przyszłych rodziców ;)

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail