X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook stworzył platformę, która będzie uczyć programowania

Facebook stworzył platformę, która będzie uczyć programowaniafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Od jakiegoś już czasu Zuckerberg nie kryje się ze swoimi planami dostarczenia Internetu dla każdego na świecie. Jednym z pierwszych kroków, jakie ku temu poczynił, jest stworzenie platformy edukacyjnej TechPrep.

Na TechPrep użytkownicy będą mogli dowiedzieć się informacji na temat programowania i informatyki, a także jak poyskać środki na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce. Na platformie zgromadzono setki źródeł, które można dopasować do swojego wieku, poziomu umiejętności i rodzaju szukanego zasobu. Serwis póki co dostępny jest w języku angielskim i hiszpańskim.

https://techprep.fb.com

https://techprep.fb.com

W czym pomoże TechPrep?

TechPrep został stworzony o badania McKinsey, dzięki czemu spełnia wszystkie obecne wymogi, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Serwis łączy ludzi poprzez bogactwo zasobów, takich jak książki, gry czy wydarzenia. Zuckerberg chce pomóc uczniom, opiekunom, rodzicom i dzieciom w dziedzinie informatyki. Zrobi to poprzez właśnie TechPrep, która zmniejszy wciąż narastające bariery w społeczeństwie pomiędzy tymi, którzy mają możliwości i zasoby, a tymi, którzy nie mieli takiego szczęścia.

https://techprep.fb.com/why/

https://techprep.fb.com/why/

Jak potwierdziły badania, aż 77% procent ankietowanych rodziców przyznało, że nie potrafi pomóc swoim dzieciom przy obsłudze komputera lub w pracach domowych związanych z informatyką. W przypadku niższych dochodów i niewykształconych rodziców, odsetek ten wzrasta aż do 83%. Motywatorem do działania okazuje się więc TechPrep, które pomoże nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Dobra robota, Mark.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail