X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Za nami UX Poland – jak było?

Tegoroczna konferencja UX Poland obfitowała w mnóstwo cennych informacji, wskazówek i praktycznych porad.

Za nami UX Poland – jak było?

reklama


UX Poland to jedno z największych wydarzeń tematycznych w naszym kraju, obfitujące w doskonałą ideę i atmosferę. Wybór lokalizacji w Centrum Nauki Kopernik, utwierdził zgromadzonych w przekonaniu, że ta konferencja z roku na rok podwyższa poprzeczkę.

Za jedną z największych gwiazd bez wątpienia ogłoszono Jeffa Gothelfa, z którym można było wziąć w warsztatach. Warsztaty ““Lean UX in the enterprise” z nim w roli prowadzącego okazały się niezwykle inspirujące, podobnie z resztą w przypadku prelekcji Kendry Schimmel, która zaprezentowała temat: “Outsourced: The new future of your life?”. Kendra opowiadała m.in. o tym jak w praktyce powinno wyglądać oddelegowanie swoich obowiązków na obcych ludzi za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

kendra

fot. materiały prasowe

Z kolei Wyatt Starosta, jeden z kolejnych prelegentów, zaprezentował temat “Exposing the hidden choreography of restaurant hospitality”. Mylnie, nie chodziło wyłącznie o restauratorów, a raczej wnioski, które można przenieść do każdej branży. Ta prelekcja okazała się być tą, którą każdy powinien obejrzeć i wysłuchać. Prosta, zrozumiała i przede wszystkim przydatna prezentacja, to zdecydowanie ta, którą przygotował Starosta.

wyatt

fot. materiały prasowe

Drugiego dnia, zdecydowaną gwiazdą i jednocześnie autorem jednej z najlepszych prelekcji był Jason Ulaszek, który opowiadał o historii swojego teamu, pracującego nad Muzeum Ludobójstwa w Rwandzie. Okazało się zatem, że mówił o problemach w świecie, ale w kontekście UX. Nie sposób było się nie wzruszyć, ale również i zainspirować. Drugiego dnia swój głos zabrał również Martin Oberhäuser, który swoimi grafikami zdziałać bardzo dużo w samochodach Tesla. To dzięki niemu, słuchacze mogli dowiedzieć się, w jaki sposób Tesla przyciągnęła uwagę internetu za pomocą grafiki wkomponowanej w panel samochodu. Na scenie UX Poland pojawił się Avi Itzkovitch, poszukujący trendów w sposobach komunikacji. W czym Itzkovitch widzi potencjał? Przede wszystkim w interfejsach głosowych.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Wiele pozytywnych emocji wzbudziło też wystąpienie Andrzeja Woynarowskiego i Olgi Zawady, skupiające się wokół WOŚP oraz współpracy ze szpitalem w Olsztynie. I choć prelekcja była raczej opowieścią, to niezwykle inspirującą. Pan Andrzej opowiadał o ulepszeniach logistycznych w działaniach szpitala, a także o tym, że jego zespół działa w zupełności non-profit i nie pobiera za to żadnych pieniędzy.

Pozywtyną stroną UX Poland jest przede wszystkim podział konferencji na dwa moduły – praktyczny i teoretyczny, dzięki któremu swoje miejsce mogą tam znaleźć zarówno ci, którym zależy na strategii, jak i ci, chcący już czegoś praktycznego się nauczyć.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja SocialPress.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail