X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Microsoft kupił serwis LinkedIn za 26 miliardów dolarów

26 miliardy dolarów w... gotówce. Dwóch amerykańskich gigantów - Microsoft i LinkedIn - oraz jedna transakcja, która ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Co oznacza to dla użytkowników serwisu?

Microsoft kupił serwis LinkedIn za 26 miliardów dolarówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Microsoft wyłożył w gotówce 26 miliardów dolarów i stał się właścicielem serwisu społecznościowego przeznaczonego do kontaktów zawodowych i biznesowych. Z okazji transakcji, LinkedIn oraz Microsoft przygotowali krótkie nagranie z wypowiedziami swoich CEO: Satya Nadella oraz Jeff’em Weiner. Prezes Microsoftu wielokrotnie powtarzał, że myślał o tym przejęciu już od dłuższego czasu.

Podstawowe pytanie, które zapewne nurtuje większość użytkowników LinkedIna – czy coś się zmieni? Prawdopodobnie nie powinni oni spodziewać się drastycznych modyfikacji. Co prawda, Microsoft już zapowiedział, że planuje zintegrować serwis z własnymi aplikacjami i usługami, ale na stanowisku CEO LinkedIn pozostanie obecny prezes Jeff Winer. Zapewne więcej o planowanych zmianach będziemy mogli się dowiedzieć w niedalekiej przyszłości.

Podając się na portal TVN 24 Biznes i Świat – z oferty wynika, że koncern technologiczny założony przez Billa Gatesa zapłacił 196 dolarów za akcję, co oznacza premię w wysokości 49,5% w stosunku do cen akcji z piątkowego zamknięcia. Z kolei z wiadomości opublikowanej na portalu Puls Biznesu możemy się dowiedzieć, że na wieść o transakcji w handlu przedsesyjnym notowania Microsoftu spadły o ponad 3. Tymczasem kurs LinkedIn rośnie o blisko 50%.

Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail