X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto jest fanem Natalii Siwiec na Facebooku?

Ile ma lat? Czym się interesuje i kogo jeszcze obserwuje? Zastanawialiście się kiedyś kto „statystycznie” jest fanem Natalii Siwiec na Facebooku? Dzięki danym udostępnionym przez firmę badawczą Sotrender możemy odpowiedzieć na te pytania.

Kto jest fanem Natalii Siwiec na Facebooku?fot. Facebook profil Natalii Siwiec facebook.com

reklama


Już od jakiegoś czasu wraz z firmą badawczą Sotrender udzielamy odpowiedzi na te pytania w naszym najnowszym cyklu „Kim jest Twój fan?” Dotychczas przeanalizowaliśmy profile fanów Magdy Gessler oraz Joanny Krupy i rozwialiśmy wątpliwości niektórych specjalistów od Public Relations oraz marketingu, którzy zastanawiali się, czy aby na pewno dobrym rozwiązaniem jest zaangażowanie Krupy w promocję marki przeznaczonej dla kobiet, skoro okazało się, że znaczna większość jej fanów na Facebooku to mężczyźni?

Badanie zainteresowań

Na właśnie takie pytania pozwala udzielić odpowiedzi badanie zainteresowań, które ma w swojej ofercie firma badawczaSotrender. Badanie zainteresowań może zarówno objąć profile marek, jak i influencerów. Dzięki analizie danych z Facebooka, zespół Sotrenera jest w stanie wskazać profile, gdzie angażują się fani marki albo zweryfikować pomysł podjęcia współpracy ze znanym internetowym influencerem. Więcej informacji o tej metodzie badania znajdziecie na firmowym blogu.

Natalia Siwiec

Podobnie jak w przypadku Joanny Krupy, fanami Natalii Siwiec na Facebooku w większości są mężczyźni. Aż 67% wszystkich obserwujących stanowią panowie, kobiety pozostałe 33%. Największą grupą fanów są mężczyźni w wieku 24-34 lat – 20%. Największą różnicę ze względu na płeć widać w grupie 45 do 54 lat. Kobiety stanowią mniej niż 1%, a mężczyźni ponad 11%.

Badanie: Sotrender

Współaktywność

Na wykresie „współaktywności” lista sortowana jest po bezwzględnej licznie wspólnych zaangażowanych. Wykres według bezwzględnej liczby zaangażowanych pokazuje fanpejdże, na których angażowała się największa liczba fanów Natalii Siwiec. Jak widzimy na wykresie stanowią oni niewielki procent wszystkich użytkowników tych stron. Dlatego trudno powiedzieć, żeby były one w jakiś sposób podobne. Zainteresowanie na obydwu profilach wynika z samego rachunku prawdopodobieństwa, że jakaś część użytkowników każdej strony będzie się na nich angażować.

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Podobieństwo

Dlatego, aby lepiej zrozumieć, gdzie angażują się fani Natalii Siwiec należy przyjrzeć się drugiemu wykresowi, albowiem na wykresie podobieństwa lista sortowana jest po procencie, który wyrażony jest jako stosunek wspólnej liczby zaangażowanych do wszystkich zaangażowanych na danym profilu. Wykres ten pokazuje strony, których ogromna część użytkowników angażowała się również na profilu Natalii Siwiec. Oznacza to, że jeśli lubisz fanpage Sylwii Nowak to najprawdopodobniej jesteś również fanem Siwiec, bowiem wyniki zawsze pokazują strony albo bardzo podobne w treści albo silnie powiązane ze stroną, która nas interesuje.

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Już niedługo zakończymy cykl celebrytów i wystartujemy w profilami znanych sportowców.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail