X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje funkcję, która wskaże dostępne w pobliżu sieci Wi-Fi

Facebook jest na etapie testowania nowej funkcji, która ułatwi nam dostęp do internetu - zobaczymy na mapie sieci bezprzewodowe dostępne w naszym otoczeniu.

Facebook testuje funkcję, która wskaże dostępne w pobliżu sieci Wi-Fifot. bank zdjęć shutterstock

reklama


Jak podaje portal Mashable, Facebook jest w trakcie testowania funkcji, która ma pomóc w znalezieniu Wi-Fi w naszym otoczeniu. Mimo, że dziennikarze portalu nie znaleźli tej funkcji w najnowszej aplikacji na iPhone 7  i 7 Plus oraz w OnePlus 3T, rzecznik prasowy Facebook potwierdził Mashable, że: “Aby pomóc ludziom w pozostaniu w kontakcie i doświadczaniu tego, jak dbamy o użytkowników portalu, wprowadzamy nową funkcję, która pokaże najbliższe otwarte sieci Wi-Fi”.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Jak działałaby ta funkcja? Jak wynika ze screenów zrobionych przez Matt’a Navarra’e z The Next Web, różniłby się od standardowego wyszukiwania dostępnych sieci. Klikając w przycisk ” Find Wi-Fi będziemy mogli wyszukać najbliższe sieci bezprzewodowe na mapie i pozyskać informację o czasie w jakim jesteśmy w stanie dotrzeć we wskazane miejsca (np. do najbliższego Tesco oddalonego o 26 minut piechotą). Ważne, aby przed skorzystaniem że zezwoliliśmy aplikacji na dostęp do informacji o naszej lokalizacji.

fot. mashable.com

fot. mashable.com

Istnieją już specjalne aplikacje, które umożliwiają wyszukiwanie miejsc z siecią bezprzewodową takie jak WiFi Manager czy WiFi Map, ale pojawienie się takiej funkcji bezpośrednio na Facebooku byłoby znacznie łatwiejsze w użytkowaniu. Co więcej, jej wprowadzenie stanowiłoby także wsparciem dla misji firmy, jaką jest m.in pomoc w powszechnym dostępie do internetu.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Funkcja może okazać się szczególnie przydatna podczas międzynarodowych podróży, gdy nie chcemy narażać się na koszty związane z roamingiem lub gdy chcemy, będąc za po za domem, przesłać duże pliki multimedialne. Funkcja jest obecnie testowana w wybranych krajach i niestety nie wiadomo kiedy pojawi się w Polsce.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail