X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram jeszcze bardziej upodabnia się do Snapchata – kontekstowe naklejki w sekcji Stories

Instagram po raz kolejny wprowadza funkcje podobną do Snapchata. Tym razem w sekcji Instagram Stories do naszych zdjęć dodamy naklejki i nakręcimy wideo bez konieczności używania rąk.

Instagram jeszcze bardziej upodabnia się do Snapchata – kontekstowe naklejki w sekcji Storiesfot. instagram.com/press/

reklama


Na Instagramie pojawiła się nowa funkcja, po raz kolejny przypominająca możliwości Snapchata. Od teraz w sekcji Instagram Stories do treści multimedialnych możemy dodać naklejki, dzięki którym uatrakcyjnimy nasze zdjęcie. Naklejki są powiązane z lokalizacją, co przypomina Geofiltry dostępne w aplikacji z duszkiem. W ten sposób możemy urozmaicić nasze zdjęcia lub wideo o emotikony, aktualny czas czy nazwę miejsca, w którym aktualnie jesteśmy.

Określenie lokalizacji działa podobnie jak w przypadku oznaczania postów – możemy wybrać podpowiedź lokalizacji lub wyszukać konkretną. Osoby oglądające nasze Stories poprzez kliknięcie w naklejkę z nazwą lokalizacji będą mogły dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym się znajdujemy. Naklejki możemy dodać do każdego zdjęcia lub wideo, w dowolnym miejscu i dowolnej ilości. Ich wstawienie jest bardzo proste, poza tym możemy je powiększać, pomniejszać, wybierać spośród różnych stylów. Jeszcze przez kilka kolejnych tygodni dostępne będą specjalne, świąteczne naklejki, a już niebawem pojawią się kolejne grafiki.

fot. instagram.com/press

fot. instagram.com/press

Co więcej, nagrywanie wideo na Instagramie jest jeszcze łatwiejsze. W sekcji Stories, przy wyborze formatu (Bez efektów specjalnych, Boomerang) pojawiła się opcja “Bez użycia rąk”. Przytrzymywanie przycisku nagrywania nie jest już konieczne, dzięki czemu nakręcenie filmiku podczas gry na gitarze czy budowaniu bałwana będzie znacznie prostsze. Do tego typu treści będziemy mogli dodać dowolną ilość tekstu.

fot. instagram.com/press

fot. instagram.com/press

Instagram ogłosił także możliwość zapisywanie naszych Stories z okresu 24 godzin w rolce aparatu, w formie pojedynczych zdjęć lub wideo, na urządzenia z systemem iOS. Nowe funkcje Instagrama są dostępne po zaktualizowaniu aplikacji do wersji 10.3, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Wygląda na to, że twórcy Instagrama dostrzegają zagrożenie ze strony Snapchata i za wszelką cenę chcą wprowadzać do aplikacji funkcje, które z entuzjazmem przyjęli użytkownicy Snapa.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail