X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowość w Messengerze: grupowe wideo rozmowy

Na zakończenie tego roku Messenger wprowadził nową funkcję - Grupowy Wideo Czat. Umożliwi on łatwą i szybką konwersację twarzą w twarz. Nowa wersja aplikacji jest dostępna od wczoraj dla urządzeń z systemem iOS, Android oraz na PC.

Nowość w Messengerze: grupowe wideo rozmowyfot. newsroom.fb.com

reklama


Coraz więcej osób korzysta z wiadomości grupowych – z różnych powodów. Mogą dzięki temu wspólnie zaplanować wakacje z rodziną i przyjaciółmi czy podzielić się żartem z grupą znajomych. Co miesiąc 245 milionów ludzi nawiązuje połączenia wideo za pomocą Messengera. Od teraz w aplikacji mamy także możliwość grupowej wideorozmowy. Możemy czatować twarzą w twarz, na żywo, bez względu na to gdzie jesteśmy. Taka konwersacja sprawdzi się szczególnie w spontanicznych sytuacja, gdy wiadomość tekstowa to za mało. To najlepszy sposób, by podzielić się z grupą znajomych informacją o nowej pracy lub opowiedzieć im zabawną historię.

Korzystanie z grupowej konwersacji wideo jest bardzo proste. W tym samym czasie możemy zobaczyć twarze aż sześciu osób, a w czacie może wziąć udział aż 50 użytkowników – mogą oni słuchać rozmowy, tworzyć wiadomości głosowe, a także zobaczyć najaktywniejszych rozmówców, którzy w danej chwili mają coś do powiedzenia.

Korzystanie z nowych możliwości aplikacji jest możliwe po zaktualizowaniu jej do najnowszej wersji. Aby utworzyć nową wideo rozmowę należy wejść w istniejącą już konwersację i kliknąć w ikonę wideo u góry czatu. Spowoduje to rozpoczęcie konwersacji wideo, a wszyscy jej uczestnicy dostaną powiadomienie o jej starcie. Każdy użytkownik może do niej dołączyć w dowolnej chwili. Dodatkowo mogą oni dzwonić zarówno do kilku osób, jak i do wszystkich uczestników rozmowy. Co więcej, użytkownicy Messengera na iOS mogą korzystać także z funkcji nakładnych w czasie rzeczywistym masek 3D.

Aktualizacja aplikacji to ciekawe rozwiązanie – liczba osób w konwersacji jest znacznie większa niż w komunikatorach takich jak Skype czy Hangouts. Dlatego może okazać się ona przydatna na przykład przy składaniu świątecznych życzeń lub dogadywaniu szczegółów sylwestrowej imprezy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail