X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook atakuje telewizory – już wkrótce nowa aplikacja

Już wkrótce treści wideo z Facebooka obejrzymy na dużym ekranie. Firma wprowadza nową, dedykowaną aplikację na telewizory, z której skorzystają posiadacze Apple TV, Amazon Fire TV oraz Samsung Smart TV.

Facebook atakuje telewizory – już wkrótce nowa aplikacjafot. Dado Ruvic/REUTERS

reklama


Od dłuższego czasu Facebook stara się wspierać i rozwijać treści wideo na platformie. Świadczy o tym chociażby niedawno wprowadzona zmiana algorytmu, w ramach której „procent ukończenia” dłuższych klipów ma większą wagę, niż w przypadku krótkich i przez co nie będą one dyskryminowane w Aktualnościach. Portal stara się także dopasować do fanów telewizji. W ubiegłym roku umożliwił on streaming wideo z portalu do telewizora. Teraz funkcja ta będzie znacznie rozszerzona, ponieważ Facebook ogłosił wczoraj, że wprowadza na rynek nową, osobną aplikację. Posiadacze Apple TV, Amazon Fire TV oraz Samsung Smart TV będą mogli oglądać filmy generowane przez użytkowników Facebooka bezpośrednio na swoich telewizorach. Obejrzymy treści udostępnione przez znajomych lub obserwowane strony, popularne relacje na żywo z całego świata oraz wideo rekomendowane na podstawie naszych zainteresowań. Nadrobimy także zaległości w filmach, które oznaczaliśmy do obejrzenia na później oraz przejrzymy te, z którymi zapoznaliśmy już wcześniej.

Jak zapowiedział podczas konferencji Code Media, Dan Rose, wiceprezes Partnerstwa, większość ludzi przeglądająca wideo w trakcie dnia zapisuje je na potem, ponieważ nie ma czasu na ich obejrzenie w danej chwili. Facebook chce umożliwiać konsumpcję treści w dowolnym miejscu, na telefonie czy komputerze, a teraz także telewizor będzie kolejną możliwością. Idea wprowadzenia aplikacji umożliwi przegląd treści portalu na dużym ekranie. Ten ruch ze strony firmy pozwoli jej na konkurowanie w kwestiach reklamowych z YouTube czy tradycyjną telewizją. Aplikacja ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni.

Wideo automatycznie odtwarzane z dźwiękiem

Przy okazji wpisu o aplikacji ogłoszono także kilka nowych funkcji serwisu, również związanych z wideo. Dotąd filmy w Aktualnościach wyświetlane były bez dźwięku – aby go włączyć wystarczyło kliknąć w przycisk. Jakiś czas temu testowano automatyczne uruchamianie ich wraz z głosem. Na podstawie pozytywnego odbioru postanowiono wprowadzić tę zmianę na stałe. Od teraz wideo będzie automatycznie odtwarzane z dźwiękiem, chyba, że nasz telefon będzie w trybie cichym. Jeżeli nie chcemy jednak, aby filmy działały w taki sposób, możemy w Ustawieniach włączyć lub włączyć funkcję automatycznego rozpoczynania wideo z dźwiękami.

Filmy w tle działań

socialpress-social-media-to-nowa-telewizjaUlepszono także wyświetlanie wertykalnego wideo na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Zauważono także, że użytkownicy często chcą oglądać wideo, ale jednocześnie nie chcą przerywać w tym celu przeglądania innych treści. Wprowadzono zatem możliwość zmniejszania filmów tak, by pojawiały się w rogu strony i nie miały wpływu scrollowanie Facebooka. Pomniejszone ramki z wideo można przenosić w dowolne miejsca, a w przypadku Androida możliwe jest nawet dalsze ich odtwarzanie po wyjściu z aplikacji.

Czytaj również:
Raport: “Social media to nowa telewizja?” Pobierz bezpłatny raport

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail