X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

5 zmian we wskaźnikach wideo na Facebooku

Facebook zaprezentował 5 zmian, które wprowadzono we wkaźnikach wideo na portalu. Dzięki nim pozyskiwanie informacji o efektywności naszych treści będzie jeszcze łatwiejsze.

5 zmian we wskaźnikach wideo na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wideo na Facebook rozwiaja się bardzo prężnie, dzięki czemu coraz częściej możemy widzieć wysyp takich treści w Aktualnościach. W odpowiedzi na potrzeby wydawców i na podstawie opinii pozyskanych od partnerów, portal ogłosił wprowadzenie kilku nowości w danych na temat wideo w portalu. O jakich wskaźnikach mowa?

  • Pierwszą ważną zmianą, która stanowi odpowiedź na potrzeby publikujących w portalu, jest możliwość wglądu w informacje o czasie wyświetlania wszystkich wideo na danej Stronie. Dodano nowy wskaźnik agregacji wideo w sekcji Strony, który pozwoli na pokazanie liczby minut, jaką poświęcono na wyświetlenie naszych filmów. Do teraz mogliśmy pozyskać taką wiedzę tylko na temat poszczególnych treści, a teraz otrzymamy całościowy obraz dla naszego profilu.
fot. media.fb.com

fot. media.fb.com

  • Drugą bardzo istotną zmianą jest uproszczenie agregacji czasu wideo. Dzięki niej zobaczymy statystyki dla wyświetleń wideo przez 3 sekundy. Dotąd możliwe było wyświetlane statystyk danych dla 10-sekundowych wyświetleń, wciąż będziemy mogli je zobaczyć, ale tylko korzystając z Facebook Graph API.
  • Zmieniono także analizę przedziału czasowego. Od teraz zobaczymy efektywność wszystkich naszych filmów w określonych czasie. Sprawdzimy ich ogólną skuteczność, niezależnie od tego, kiedy zostały załadowane.
  • Czwarta nowość to porównywanie bieżących wartości z danymi z przeszłości. Facebook zebrał informacje, że wydawcy chcieliby porównowywacz swoje aktualne wyniki z uzyskanymi poprzednio i zdecydował się umożliwić im ten proces.
  • Możemy także sortować najlepsze filmy pod kątem czasu wyświetlania lub liczby wyświetleń. Publikujący z łatwością stworzą rankingi topowych 50 wideo w wybanym przedziale czasowym, dzięki czemu zrozumiemy jakie treści najbardziej przyciągały uwagę naszych odbiorców.

Większy zasób możliwości sprawdzania, jak oddziałuje na odbiorców nasze wideo i przez jaki czas je wyświetlają to dobry sygnał dla wszystkich tych, którzy bacznie analizują statystyki i na ich podstawie podejmują kolejne działania. Dostęp do szerszego spectrum informacji umożliwi jeszcze dokładniejsze wyciąganie wniosków na temat tego, co podoba się naszym odbiorcom i czemu są skłonni poświęcić swój cenny czas. A to bardzo cenna wiedza dla zarządzających profilami na Facebooku.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail