X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje alternatywną wersję Aktualności

U wybranych użytkowników Facebooka pojwiła się zakładka z ikoną rakiety, w której znajdziemy treści alternatywne dla Aktualności. Jak wygląda i w jaki sposób dobierana będzie jej zawartość?

Facebook testuje alternatywną wersję Aktualnościfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ostatnim czasie Facebook intensywnie pracuje nad nowoścami dla portalu i swoich aplikacji. W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłoszono aż pięć nowych funkcji portalu, w tym Stories i nowe narzędzie do fundraisingu. Mimo udoskonalania komunikacji i wsparcia dla społeczności serwisu, każdego dnia nasze Aktualności na Facebooku zalewa fala nowości, zdjęć, wideo, linków do różnego typu stron, artykułów oraz dyskusji, których skrupulatne przejrzenie bywa często awykonalne i zbyt czasochłonne. Wygląda jednak na to, że portal rozpoczął pracę nad tym problemem, ponieważ jak informuje businessinsider.com, od kilku tygodni Facebook testuje nową, alternatywną wersję Aktualności w aplikacji.

Niektórzy użytkownicy odnotowali pojawienie się nowej ikony rakiety, która w zależności od systemu na urządzeniu mobilnym, widoczna jest u góry lub na dole widoku. W nowej zakładce widoczne są nie wszystkie treści publikowane przez naszych znajomych, a rekomendowane dla nas filmy i artykuły dobrane na podstawie tego, co już lubimy i oglądamy w głównych Aktualnościach.

fot. twitter.com/rrhoover

fot. twitter.com/rrhoover

Jak dowiedział się od rzecznika prasowego Facebooka dziennikarz businessinsider.com, portal testuje komplementarne źrodło popularnych artykułów, filmików i zdjęć dopasowanych do każdego użytkownika pod kątem tego, co może być dla nich interesujące. Pracownicy portalu słyszeli, że użytkownicy poszukują nowego sposobu dotarcia do treści, z którymi jeszcze się nie połączyli. Wydaje się że takie rozwiązanie mogłoby sprawić, że pozostaną oni w aplikacji na dłużej, aby zobaczyć odpowiadające ich zainteresowaniom treści oraz, że nadmiar postów znajomych nie będzie im straszny. Tego typu testy na wybranych grupach użytkowników, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych, często zdarzają się w przypadku tego portalu. Niestety nie ma żadnej informacji na temat oficjalnego wprowadzenia funkcji.

Co ciekawe, dziś sami zauważyliśmy dziś także zmianę w wersji deskoptowej portalu. Po prawej stronie okna głównego w nieco inny sposób wyświetlane są informacje na temat naszych stron.

facebook wyglad

Pojawiły się trzy zakładki – Polubienia, Wyświetlenia oraz Posty. Zobaczymy w jednym miejscu ogólną liczbę fanów oraz nowych użytkowników lubiących profil wraz z miniaturami ich zdjęć profilowych, informacje na temat aktywności i wyświetleń w ciągu ostatniego tygodnia oraz liczbę komentarzy i udostępnień naszych ostatnich postów. Nie wiadomo, czy taki wygląd na stałe zagości w portalu. Możemy także bezpośrednio opublikować post, dodać zdjęcia, wydarzenie lub rozpocząć promocję naszych treści.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail