X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz znikające zdjęcia i filmy także w wiadomościach na Instagramie

Instagram wprowadził dziś nową funkcję. Od teraz w ramach wiadomości bezpośrednich w aplikacji wyślemy znikające po upływie 24 godzin zdjęcia i wideo. W jaki sposób to zrobić?

Od teraz znikające zdjęcia i filmy także w wiadomościach na Instagramiefot. instagram-press.com

reklama


Od ostaniej aktualizacji Instagrama w listopadzie ubiegłego roku liczba korzystających z Instagram Direct, czyli wiadomości bezpośrednich, wzrosła z 300 do 375 milionów, czyli aż o jedną czwartą. Aby to docenić i uczynić tą formę komunikacji jeszcze bardziej zabawną i wizualną, wprowadzono dziś do aplikacji nową funkcję, dzięki której uatrakcyjnimy nasze rozmowy ze znajomymi. Do dowolnej konwersacji dodamy zdjęcia i wideo, które, podobnie jak Stories, znikną po upływie doby. Jak czytamy w oficjalnej informacji od Instagrama, wysyłanie znikających multimediów pozwoli na uchwycenie naszego nastroju i podzieleniu się tym, co aktualnie się dzieje.

Jak wysłać znikające zdjęcie lub wideo?

Aby skorzystać z nowej funkcji należy otworzyć aplikację i dotknąć ikony  w lewym górnym rogu lub przesunąć ekran aktualności palcem w prawo tak, aby na ekranie wyświetliła nam się kamera. Po zarejestrowaniu zdjęcia lub filmu możemy dodać do niego efekty i klikając w ikonę   w prawym górnym rogu przejść do wyboru osoby lub grupy, do której ma trafić wiadomość. W przypadku wielu osób każda z nich dostanie osobną wiadomość, natomiast przy wyborze grupy zostanie otwarta jedna konwersacja grupowa.

Podobnie jak w sekcji Stories, po sprawdzimy kto odtworzył nasze treści. O ich otrzymaniu zostaniemy powiadomieni za pomocą podświetlonego na niebiesko komunikatu przy zdjęciu profilowym danej osoby w sekcji Wiadomości. Po otwarciu znikającego zdjęcia lub filmu odbiorca nie będzie ponownie widział tych materiałów w swojej skrzynce odbiorczej. Istnieje możliwość ponownego odtworzenia przytrzymując wiadomość lub zrobienia zrzutu ekranu, jednak nadawca zostanie o tym powiadomiony. Co ważne, możemy wysyłać znikające treści tylko do osób, które nas obserwują lub wcześniej zatwierdziły wiadomości od nas. Teksty, udostępnienia i przesłane wiadomości dalej działają tak jak wcześniej i nie znikają po upływie 24 godzin.

Gdzie znajdziemy wysłane treści?

Niestety nie zobaczymy ponownie wcześniej wysłanych znikających zdjęć i filmów, ale możemy zobaczyć, czy zostały dostarczone, otwarte i odtworzone ponownie oraz czy ktoś zrobił ich zrzut ekranu. Gdy wyślemy je komuś, konwersacja będzie widoczna jako kółko w górnej części skrzynki odbiorczej. Pod wiadomościami, które zostały dostarczone, pojawi się ikona , a pod wiadomościami, które zostały otwarte, zobaczymy ikonę . Statusy wiadomości wyświetlimy tylko zaraz po ich wysłaniu. Jeśli na przykład ktoś odpowie na wiadomość w konwersacji grupowej, status pierwszej wysłanej wiadomości nie będzie już dostępny.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Wygląd sekcji wiadomości i sposób ich wysyłania jest bardzo zbliżony do “brata” aplikacji, Messengera. Tam także od pewnego czasu mamy możliwość dodawania treści do sekcji Messenger Day lub wysyłania ich do wybranych użytkowników. Nic więc dziwnego, że Facebook postanowił wprowadzić takie rozwiązanie do swojej innej rodzimej aplikacji. Nowa funkcja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android, jako element wersji 10.16 Instagrama. Aby z niej skorzystać należy zaktualizować aplikację.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail