X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Archiwizacja postów i nowe sposoby wyszukiwania Stories na Instagramie

Instagram wprowadził do aplikacji dwie nowe funkcje, które ułatwią jej użytkowanie. Od teraz możemy archiwizować nasze zdjęcia oraz wyszukiwać treści dodane do Stories na podstawie znaczników i lokalizacji.

Archiwizacja postów i nowe sposoby wyszukiwania Stories na Instagramiefot. instagram-press.com

reklama


Instagram, który ogłosił w ubiegłym miesiącu, że osiągnął 700 milionów użytkowników, wprowadził w ostatnim czasie do aplikacji kilka nowych funkcji wpływających na funkcjonowanie serwisu. Jeżeli nie chcielibyśmy, aby inni użytkownicy serwisu widzieli nasze posty z przeszłości nie musimy już usuwać ich na trwałe z Instagrama, bowiem zyskaliśmy możliwość ukrycia ich na naszym profilu za pomocą nowej funkcji archiwizacji postów. Aby to zrobić wystarczy przytrzymać wielokropek widoczny przy wybranym wpisie i wybrać opcję “Zarchiwizuj”. Wówczas treści te będąc widoczne tylko dla nas, w specjalnym Archiwum. Aby do niego przejść należy we wglądzie naszego profilu wybrać ikonę zegara widoczną nad naszymi wpisami.

fot. screen z aplikacji Instagram

fot. screen z aplikacji Instagram

Druga funkcja to nowe sposoby odkrywania treści. Od teraz wyszukamy Stories na podstawie lokalizacji i hashtagów. Treści publiczne zawierające hashtag z nazwą wybranego miejsca, takiego jak restauracja, obiekt czy miasto lub oznaczone daną lokalizacją, które opublikują różni użytkownicy, pojawią się w połączonej sekwencji w wyszukiwarce. Znajdziemy tam treści uporządkowane chronologicznie i udostępnione w pobliżu nas, do których dodano specjalną naklejkę z hashtagiem lub miejscem. Wybierając lokalizację “Kraków” wyświetlone zostaną wszystkie zdjęcia i filmy dodane w tym mieście. Podobnie działa to w przypadku hashtagów – treści ze znacznikiem #czwartek będą zbierane w jednym miejscu. Dodając w ten sposób materiały dołożymy cegiełkę do zbierania powiązanych ze sobą tematycznie i lokalizacyjnie treści. Nie jest to jednak oczywiście obligatoryjne i możemy wyłączyć taką możliwość dla dodanej przez nas historii. Co ciekawe, jak czytamy w Centrum Pomocy Instagrama, jako lokalizację dodamy także publiczne wydarzenie na Facebooku, co poszerza horyzonty promocyjne dla jego organizatorów. Po opublikowaniu filmu lub zdjęcia mamy możliwość zmiany lub dodania miejsca.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Obie funkcje mogą poprawić komfort użytkowania aplikacji. Archiwizacja to opcja, dzięki której nie będziemy musieli usuwać z naszego profilu wspomnień, które chcielibyśmy zachować, ale jednocześnie ukryć przed znajomymi. Z kolei wyszukiwanie Stories na podstawie lokalizacji i hashtagów pozwoli nam na odkrycie treści powiązanych z danym miejscem i spojrzenie na nie z szerszej perspektywy. Będzie to bardzo przydatna opcja z perspektywy wydarzeń, ponieważ pozwoli na zebranie relacji z nich w jednym miejscu. Pierwsza z funkcji nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale wygląda na to, że po aktualizacji aplikacji możliwe jest skorzystanie z niej. Z kolei o nowych możliwościach wyszukiwania poinformowano oficjalnie na blogu Instagrama dwa dni temu – wyszukiwanie na podstawie lokalizacji jest już dostępne, a odkrywanie treści za pomocą znaczników pojawi się w nadchodzących tygodniach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail