X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy już w czerwcu Facebook stanie się realną alternatywą dla telewizji?

Wygląda na to, że już niebawem Facebook wkroczy w świat telewizji. Pojawiają się doniesienia, że już w połowie czerwca firma zaprezentuje swoje autorskie programy.

Czy już w czerwcu Facebook stanie się realną alternatywą dla telewizji?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Czyżby światowy gigant, który wciąż rozszerza swoje działania o nowe technologie i rozwiązania, miał wkroczyć na rynek telewizji? Według doniesień BusinessInsider, Facebook ma zamiar zaprezentować w połowie następnego miesiąca program i rozpocząć działania w tym kierunku. Na początek miałyby być to dwudzieścia kilkominutowych programów różnego typu, gdyż według firmy użytkownicy mediów społecznościowych poszukują zarówno dłuższych, wysokobudżetowych form, jak i krótszych, trwających od 5-10 minut show, które będą odświeżać się co dobę. I to właśnie takie treści zobaczymy pradowpodobnie wkrótce na Facebooku.

Wkroczenie w nowa sferę sprawi, że portal przejmie jeszcze większą kontrolę nad publikowanym treściami, co może odbić się to na YouTube, Amazonie czy Snapie. Serwis postrzega wysoką jakoś treści jako jeden z najważnieszych czynników wpływających na utrzymanie uwagi użytkowników, zwłaszcza młodszych pokoleń, które traktują tradycyjną telewizję jako medium w tle i docelowo poszukują treści wideo w sieci. Mówi się, że mimo różnorodności treści to głównie do tej grupy miałyby być kierowne formaty.

W ubiegłym roku portal zatrudnił na stanowisku Global Creative Strategy Chief’a Ricky’ego Van Vee, współzałożyciela CollegeHumor, którego zadaniem jest rozwój biznesu wideo, a w marcu wprowadzono aplikację na telewizory. Mogą być to zwiastuny tego, co niebawem zaprezentuje portal. Bezsprzecznie ogromną zaletą Facebooka jest jego duży zasięg, ale czy będzie on w stanie konkurować z firmami zajmującymi się docelowo treściami wideo i filmami, jak na przykład Netflix i czy marki dostrzegą potencjał takiego rozwiązania dla lokowania produktów i innych form promocji? Przedstawiony w ubiegłym roku plan Zuckerberga względem przeksztalcenia firmy medialną może wskazywać na to, że twórcy noszą się z takim zamiarem.

  • Tomek

    Ciekawy plan. Teraz trzeba będzie tylko zmierzyć analyticsem ruch, a telefony tych co przeszli z telewizji na stronę za pośrednictwem calltracker.pl i już jesteśmy bliżej lepszej mierzalności oglądalności TV.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail