X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Publikacja zdjęć na Instagramie bez pobierania aplikacji? To już możliwe!

Chciałbyś dodać zdjęcie na Instagrama, ale nie możesz pobrać aplikacji? Firma wprowadziła możliwość dodawania postów bez konieczności ściągania programu.

Publikacja zdjęć na Instagramie bez pobierania aplikacji? To już możliwe!fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Z aplikacji Instagram korzysta już ponad 700 milionów użytkowników, a wzrost o ostatnie 100 milionów odnotowano tylko w przeciągu ostatnich czterech miesięcy – wcześniej potrzebne było na to około 9 miesięcy. Mówi się, że wpływ na to mogły mieć takie czynniki jak wzrost popularności Instagram Stories, wprowadzenie rejestracji przez internet czy ogłoszona jakiś czas temu możliwość dodawania zdjęć, komentarzy i lajków w trybie offline, które pojawią się na serwerze i będąc widoczne dla innych po połączeniu się z internetem. Dotąd użytkowncy Instagrama, którzy nie mieli możliwości pobrania aplikacji mogli jedynie obserwować z poziomu strony www posty swoich znajomych, lajkować je i wyszukiwać wpisy. Wielokrotnie próbowano obejść dodawnie zdjęć bez aplikacji wykorzystując narzędzia, jednak mają one wątpliwy poziom bezpieczeństwa, gdyż wymagały one udostępniana swoich danych.

Twórcy aplikacji pracują jednak nad rozwiązaniem tego problemu. Pojawiła się nowa metoda, na to by dodać zdjęcie z przeglądarki internetowej w telefonie, bez konieczności używania zewnętrznych programów i stron. Jak podaje TechCrunch, firma zaktualizowała wersję mobilną strony i po zalogowaniu się na instagram.com możemy udostępnić zdjęcie z naszego urządzenia, nie mając docelowej aplikacji w telefonie.

fot. techcrunch.com

fot. techcrunch.com

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla mieszkańców regionów z niższymi prędkościami przesyłu danych, gdzie ściągnięcie aplikacji może być utrudnione. Podobne działania jakiś czas temu podjęto w stosunku do Facebooka i Messengera, czego efektem są wersje Lite aplikacji, które zajmują mniej miejsca, są szybciej pobierane i działają we wszystkich sieciach, także 2G i o ograniczonej łączności.

Możliwe, choć bardziej skomplikowane, jest dodanie zdjęcia z poziomu komputera. Nie jest to oficjalne rozwiązanie, gdyż Instagram nie zdecydował się nie udostępnił takiej funkcji w wersjach deskoptowych strony. W przeglądarce Chrome, po zalogowaniu się na instagram.com, używając CTRL + Shift+ I w przypadku Windowsa lub Command + Option+ I w przypadku macOS, można skorzystać z trybu dla programistów. U samej góry okna, które pojawi się po lewej stronie, zobaczymy ikonę urządzenia mobilnego, której kliknięcie spowoduje widok stron jak na telefonie czy tablecie i umożliwi załadowanie zdjęcia.

Instagram ciągle pracuje nad udogodnieniami dla użytkowników, o czym świadczą takie kroki jak ten. Pojawia się pytanie, czy w końcu zdecyduje się na oficjalne udostępnienie możliwości dodawania zdjęć z komputera, czy jednak pozostanie aplikacją dostosowaną do urządzeń mobilnych?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail