X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Odpowiedzi na instagramowe Stories w formie zdjęć lub wideo

Twój znajomy opublikował zabawne Stories? Od teraz możesz opowiedzieć mu nie tylko w formie tekstu, ale i zdjęć oraz wideo. Instagram wprowadził nową funkcję umożliwiającą multimedialne reakcje.

Odpowiedzi na instagramowe Stories w formie zdjęć lub wideofot. instagram-press.com

reklama


Instagram Stories, które pojawiło się w sierpniu ubiegłego roku, przekroczyło w czerwcu 250 milionów aktywnych użytkowników i obecnie znacznie przewyższa popularnością Snapchata. Wzrost liczby korzystających z aplikacji wiąże się z jej nieustannym rozwojem. Kolejną nowością, jaką zaprezentowano są multimedialne odpowiedzi na Stories. Oznacza to, że od teraz użytkownicy mogą ustosunkować się do obejrzanej historii nie tylko w formie tekstu, ale i zdjęcia lub wideo.

Oglądając treści udostępnione w sekcji Stories u dołu ekranu zobaczymy ikonę aparatu. Jej kliknięcie spowoduje wyświetlenie widoku z aparatu, takiego jak podczas tworzenia własnego Stories. Mamy możliwość odpowiedzenia z wykorzystaniem wszystkich narzędzi – w formie Boomerangu, wideo przewiniętego do tyłu, zdjęcia z maską lub filmiku i fotografii bez efektów specjalnych. Możemy zareagować także udostępnieniem materiału, który już znajduje się w naszej rolce aparatu.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Na odpowiedzi widoczna będzie naklejka z treścią, na jaką odpowiadamy, której rozmiar i miejsce możemy dowolnie modyfikować. Gdy ktoś odpowie w taki sposób na nasze Stories, zobaczymy to w skrzynce odbiorczej. Podobnie jak w przypadku standardowych treści w tej sekcji, nadawcy zostaną poinformowani o ponownym odtworzeniu lub wykonaniu zrzutu ekranu, a zdjęcia i filmy będą widoczne przez 24 godziny.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Jak deklaruje Instagram, nowa funkcja jest jednym ze sposobów na stworzenie najlepszego miejsca do zabawy i wizualnych konwersacji z przyjaciółmi. Wydaje się, że jej największym atutem jest możliwość zaangażowania odbiorców, także w przypadku marek, oraz jeszcze większa interaktywność.

Multimedialne odpowiedzi to część wersji 10.28 aplikacji, dlatego aby z niej skorzystać warto upewnić się, że posiadamy jej najbardziej aktualną wersję.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail