X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter z filtrami powiadomień od nieznanych użytkowników

Twitter podejmuje kolejne kroki w walce z hejtem i trollowaniem w sieci. Wprowadza zaawansowane filtry, dzięki którym nie zobaczymy powiadomień od wybranych grup użytkowników. Jakich?

Twitter z filtrami powiadomień od nieznanych użytkownikówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Portale społecznościowe od dłuższego czasu zmagają się z hejterskimi treściami i trollowaniem. Ich twórcy nieustannie wprowadzają różnego typu narzędzia, które ułatwiają tą walkę i uchronią użytkowników przed tego typu działaniami. Do grona mediów, które zaimplementowały tego typu rozwiązania dołączył Twitter. Do serwisu wprowadzono zaawansowane filtry, które umożliwią blokowanie powiadomień z określonych kont.

Korzystający z serwisu mogą wyciszyć powiadomienia od użytkowników, których nie obserwują lub którzy nie obserwują ich, od nowych kont, osób używających domyślnego zdjęcia profilowego czy też takich którzy nie potwierdzili adresu e-mail lub telefonu. Aby je wskazać należy wejść w Ustawienia i prywatność -> Powiadomienia -> Filtry zaawansowane oraz wybrać dowolne opcje spośród sześciu możliwych.

fot. screen z aplikacji Twitter

fot. screen z aplikacji Twitter

Takie rozwiązanie to już trzeci sposób na selekcję na Twitterze. Dotąd użytkownicy mieli możliwość filtrowania na podstawie jakości tweetów, co powoduje, że treści o niskiej wartości, zautomatyzowane lub duplikowane nie będą nie pojawiają się w naszych powiadomieniach. Inną opcją jest wyciszanie wyrazów oraz kont. Wprowadzone kilka dni temu zaawansowane filtry dają znacznie więcej możliwości doboru treści, o których chcemy być informowani, jednak nie mają wpływu na powiadomienia od osób, które obserwujemy. Skorzystają z nich zarówno użytkujący serwis z poziomu przeglądarki, jak i aplikację w wersji na iOS oraz Android.

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail