X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter z filtrami powiadomień od nieznanych użytkowników

Twitter podejmuje kolejne kroki w walce z hejtem i trollowaniem w sieci. Wprowadza zaawansowane filtry, dzięki którym nie zobaczymy powiadomień od wybranych grup użytkowników. Jakich?

Twitter z filtrami powiadomień od nieznanych użytkownikówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Portale społecznościowe od dłuższego czasu zmagają się z hejterskimi treściami i trollowaniem. Ich twórcy nieustannie wprowadzają różnego typu narzędzia, które ułatwiają tą walkę i uchronią użytkowników przed tego typu działaniami. Do grona mediów, które zaimplementowały tego typu rozwiązania dołączył Twitter. Do serwisu wprowadzono zaawansowane filtry, które umożliwią blokowanie powiadomień z określonych kont.

Korzystający z serwisu mogą wyciszyć powiadomienia od użytkowników, których nie obserwują lub którzy nie obserwują ich, od nowych kont, osób używających domyślnego zdjęcia profilowego czy też takich którzy nie potwierdzili adresu e-mail lub telefonu. Aby je wskazać należy wejść w Ustawienia i prywatność -> Powiadomienia -> Filtry zaawansowane oraz wybrać dowolne opcje spośród sześciu możliwych.

fot. screen z aplikacji Twitter

fot. screen z aplikacji Twitter

Takie rozwiązanie to już trzeci sposób na selekcję na Twitterze. Dotąd użytkownicy mieli możliwość filtrowania na podstawie jakości tweetów, co powoduje, że treści o niskiej wartości, zautomatyzowane lub duplikowane nie będą nie pojawiają się w naszych powiadomieniach. Inną opcją jest wyciszanie wyrazów oraz kont. Wprowadzone kilka dni temu zaawansowane filtry dają znacznie więcej możliwości doboru treści, o których chcemy być informowani, jednak nie mają wpływu na powiadomienia od osób, które obserwujemy. Skorzystają z nich zarówno użytkujący serwis z poziomu przeglądarki, jak i aplikację w wersji na iOS oraz Android.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail