X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

8 danych na temat Instagram Stories, które warto znać rok po uruchomieniu sekcji

Dwa dni temu Instagram Stories obchodziło swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji twórcy aplikacji podzielili się danymi na temat jej popularności i rozwoju. Jakie lokalizacje i hashtagi cieszą się największą popularnością? Ile czasu dziennie spędzają na Instagramie użytkownicy? Sprawdźcie sami!

8 danych na temat Instagram Stories, które warto znać rok po uruchomieniu sekcji

reklama


Ponad rok temu, 2 sierpnia 2016, roku Instagram oficjalnie wprowadził do swojej aplikacji sekcję Stories. Z tej okazji twórcy poinformowali na blogu o nowych, urodzinowych naklejkach w aplikacji oraz zaprezentowali kilka danych na temat rozwoju sekcji. Opcja udostępniania zdjęć i filmów, które znikają po upływie doby stosunkowo szybko podbiła serca użytkowników. Przedstawiamy kilka informacji na temat relacji na Instagramie, które warto znać.

250 milionów użytkowników

Jak pisaliśmy dwa dni temu, w ciągu roku istnienia sekcji odnotowano znaczne wzrosty użytkowników tej Stories na Instagramie – w dwa miesiące zgromadziło 100 milionów użytkowników, na początku tego roku było ich już 150 milionów, a w kwietniu Instagram przekroczył pułap 200 milionów korzystających z funkcji. Obecnie relacje z różnych wydarzeń i momentów w swoim życiu udostępnia ponad 250 milionów użytkowników każdego dnia. Snapchat, który najpewniej zainspirował pracowników Instagrama do stworzenia sekcji posiada 166 milionów korzystających, czyli blisko 90 milionów mniej niż aplikacja będąca własnością Facebooka.

Dłuższy czas w aplikacji

Stories pomogły zwiększyć ilość czasu spędzaną w aplikacji. Użytkownicy poniżej 25 lat spędzają w niej powyżej 32 minut dziennie, a osoby powyżej 25 roku życia poświęcają na aplikację więcej niż 24 minuty każdego dnia. Dla porównania, wedle danych udostępnionych w maju przez Snapchata, użytkownicy korzystają z aplikacji z duszkiem pomiędzy 25, a 30 minut dziennie.

Ponad 20 funkcji

Do sekcji dodano ponad 20 różnych funkcji, począwszy od nalepek oraz Boomerangu, dzięki czemu tworzenie kreatywnych treści jest bardzo proste. Możemy prowadzić relację na żywo, opublikować zdjęcie lub film bez efektów specjalnych, wideo w formie animacji lub przewinięte do tyłu, a także uwiecznić chwilę bez użycia rąk. Do zatrzymanych w kadrze treści dodamy naklejki, oznaczenia lokalizacji, hashtagi, lub informacje o temperaturze i godzinie. Mamy także możliwość zamalowania lub zakreślenia wybranych elementów przy pomocy narzędzi do rysowania oraz dodania napisów.

Najpopularniejsze lokalizacje

Jak wynika z informacji udostępnionych na blogu Instagrama, najpopularniejsze lokalizacje Stories to:

 1. Jakarta, Indonezja
 2. São Paulo, Brazylia
 3. Nowy Jork, NY
 4. Londyn, Wielka Brytania
 5. Madryt, Hiszpania

Najpopularniejsze hashtagi

Hashtagi, które pojawiają się najczęściej to:

 1. #GOODMORNING
 2. #WORK
 3. #GOODNIGHT
 4. #MOOD
 5. #HAPPYBIRTHDAY
 6. #TBT
 7. #LOVE
 8. #HOME
 9. #BOMDIA (oznaczające cześć lub dobrego dnia w Portugalii)
 10. #RELAX

Najpopularniejsze naklejki

Użytkownicy chętnie dodają do swoich treści naklejki. Najczęściej wybierane to:

 1. Naklejka wskazująca na lokalizację
 2. Naklejka wskazująca godzinę
 3. Naklejka z lajkiem
 4. Naklejka z hashtagiem
 5. Naklejka z informacją o pogodzie

Najpopularniejsze maski

Jakiś czas temu do w instagramowym Stories pojawiła się możliwość dodania masek i filtrów na twarz. Największą popularnością cieszą się:

 1. Uszy psa
 2. Maska śpiocha
 3. Uszy królika
 4. Maska z rzutkami w kształcie serca
 5. Uszy koali

Marki w sekcji Stories

Ze Stories chętnie korzystają także biznesy i marki. W ubiegłym miesiącu ponad 50 procent firm korzystających z Instagrama opublikowało swoje relacje, a jedna na pięć z nich poskutkowała wiadomością prywatną, dzięki czemu mogą one udzielić dodatkowych informacji potencjalnemu konsumentowi. Co ciekawe, przy okazji rozwoju relacji wzrosła także liczba korzystających z Instagram Direct, czyli wiadomości prywatnych i wynosi obecnie 375 milionów użytkowników miesięcznie.

Czytaj więcej: W jaki sposób marki korzystają z Instagram Stories?

Jak widać Stories cieszy się dużą popularnością, a korzystający z relacji chętnie urozmaicają je dodatkowymi elementami oraz treściami. Nietrudno jest zauważyć, że użytkownicy Snapchata przenoszą się na Instagrama, na którym pojawiły się już nawet charakterystyczne maski m.in. ze psimi uszami. Jeszcze rok temu wydawało się, że nagły przypływ popularności Snapchata daje mu pozycję lidera mediów społecznościowych, który wyznacza trendy. Obecnie przenoszenie się użytkowników do Instagrama sygnalizuje, że sytuacja ta uległa zmianie i podium należy do produktów Facebooka.

 • Joanna

  Myślę, że przy tak dynamicznym rozwoju influencer marketing może stracić na wartości właśnie przez utratę autorytetu ludzi, którzy wszystko reklamują a dla odbiorców przestanie to być naturalne. Dobrym pomysłem na reklamę są artykuły sponsorowane, które można zlecić przez różne platformy content marketingowe reachbloger.pl albo fusionpress.pl

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail