X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube z czatem i możliwością bieżącego komentowania filmów

Serwis YouTube wprowadza możliwość udostępniania filmów znajomym i wymiany wiadomości na ich temat, bez konieczności opuszczania aplikacji. Funkcja testowana dotąd przez Kanadyjczyków zostanie na stałe wprowadzona dla urządzeń z systemem iOS i Android.

YouTube z czatem i możliwością bieżącego komentowania filmówfot.YouTube

reklama


Na początku tego roku rozpoczęto testy nowej funkcji na YouTube, która umożliwia czatowanie i bieżące porozumiewanie się w kwestii oglądanych materiałów. Jako pierwsi mogli wypróbować ją użytkownicy z Kanady. Teraz, po wprowadzeniu kilku drobnych poprawek, zostanie ona udostępniona dla wszystkich posiadaczy urządzeń z systemem iOS i Android.

Opcja czatu ma z pewnością nie tylko poprawić możliwości komunikacyjne serwisu, ale i zatrzymać użytkowników jego aplikacji na dłużej. Dotąd do dyskusji wykorzystywano chętnie inne media społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter. Obecnie może się to zmienić, gdyż użytkownicy będą mogli udostępniać sobie treści i rozmawiać o nich bezpośrednio po ich obejrzeniu. Po przekazaniu materiału wideo wybranej osobie automatycznie utworzony zostanie czat. Do konwersacji dodamy wybranych użytkowników, maksymalnie 30, którzy zostaną poinformowani o nowo powstałej rozmowie. Dzięki temu wyrazimy swoją opinie na temat materiału, udostępnimy dodatkowe materiały i dowiemy się, co myślą o nich nasi znajomi.

fot. socialmediatoday.com

fot. socialmediatoday.com

YouTube to obecnie ponad 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników miesięcznie. Zdecydowanie większą aktywnością wykują się korzystający z serwisu w wersji mobile, dlatego ten krok to nowe możliwości dla zaangażowania ich w obrębie aplikacji. Całkowita komunikacja dotycząca treści znajdujących się w serwisie najpewniej nie zostanie w pełni przywiązana wyłącznie do programu, ale można ona wpłynąć w pewnym stopniu na zmianę zachowań odbiorców serwisu w wersji mobilnej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail